|

Antalya'ya bir günde 41 bin turist

Antalya onbinlerce turistle ‘yaza merhaba’ dedi. Antalya Havalimanı’na dün gün boyunca uçuklar peş peşe indi. Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan bir günde gelen 190 uçak, turizmin başkentine 41 bin turist taşıdı. Gelen misafirler, çiçekler ve müzikle karşılandı.

Yeni Şafak ve
04:00 - 30/04/2017 Pazar
Güncelleme: 07:31 - 30/04/2017 Pazar
Yeni Şafak
190 uçakla geldiler
190 uçakla geldiler

Turizmin başkenti Antalya’da dün onbinlerce turist karşılayarak sezon başlangıcı yaptı. “Yaza merhaba” etkinliği kapsamında Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) üyesi ülkelerden gelen turistler Antalya Havalimanı’nda çiçek, müzik ve animasyonlarla karşılandı.

Kente gün boyu 190 uçakla 41 bin turist gelmesi geldi. İlk uçak inişi saat 06.00’da gerçekleşti. Gün boyunca peş peşe inen uçakların gelişi gece geç saatlere kadar devam etti. ICF Airports ve Rixos Hotel iş birliği ile Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin bagaj alım salonunda opera sanatçılarının seslendirdiği aryaları dinleyen turistler, çıkış kapısında da DJ performansları, dans ve animasyon gösterileri ile karşılandı. Efsaneler diyarı The Land of Legends’ın karakterlerinin de yer aldığı etkinlikle turizm sektörü temsilcileri ve misafirler kış mevsiminin yorgunluğunu attı.

MAYIS BAYRAMI FIRSAT OLDU

Antalya’ya bir günde 190 uçakta 41 bin yolcunun gelişini BDT ülkelerinde kutlanan Mayıs Bayramı’yla açıklayan Rixos Otel Global Pazarlama Direktörü Serap Akın, “Rusya ağırlıklı yolcuları ağırlıyoruz. Bu etkinlikle amacımız Antalya’yı tanıtmak hem de misafirlerimize sürpriz bir karşılama yapmaktı. Gün boyu çeşitli aktivite ve yiyecek içecek servisimizle gelen yolcuları karşılaşıyoruz. Bu hareketliliğin sezon boyu devam etmesini bekliyoruz. Rusya ile ilişkilerimizin yeniden düzelmesiyle buradan gelen misafir sayımızın eski seviyelere ulaşacağını bekliyoruz” dedi.


35 KATLIK ARTIŞ

2016 yılında Rusya turizm pazarında çok büyük düşüş yaşanan Antalya’da, ocak ve şubat aylarındaki artış rekor seviyelere ulaştı. BDT ülkelerinden 2016 Ocak-Şubat aylarında Antalya’ya toplam bin 398 turist gelirken, bu yıl aynı dönemde Rus turist sayısı 27 bin kişiyi aştı. BDT-Rus pazarında iki aylık dönemdeki değişim yüzde bin 837 olurken, sadece şubat ayında geçen yıl 360 olan BDT ve Rusya pazarındaki turist sayısı yüzde 3 bin 422 artışla 12 bin 679’a çıktı. Bu artış oranı 35 kattan fazla oldu.

Türkiye'de kendimizi güvende hissediyoruz

Ukrayna’nın Odessa kentinden altıncı kez Antalya’ya gelen Alexandra Smirnaya, “Her yıl Antalya’ya gelmeye çalışıyoruz. Ailecek çok beğeniyor ve ailecek geliyoruz. Türkiye’de kendimizi güvende hissediyoruz ve korkmuyoruz. Türk insanları çok misafirperver, bize iyi davranıyorlar. Tatil süresince denize girip eğleniyoruz. Tüm Ukraynalılar buraya pozitif olarak gelsinler” dedi.


#Turizm
#Antalya
7 yıl önce