EkonomiBir yılda 50 büyüdü

Bir yılda %50 büyüdü

Boydak Mobilya Grubu, bünyesindeki markalarla son bir yılda yüzde 50 büyüdü. İstikbal, Bellona ve Mondi’nin KDV indirimleri sonrasında fiyatları aşağı çekmesi Boydak mobilyanın cirolarını iyice yukarı taşıdı. Üç markanın tüm mağazalarında uyguladığı %15’lik indirim 31 Aralık’a kadar sürecek.

Mesude DemirhanYeni Şafak
Boydak Mobilya Grubu cirosunu katladı.
Boydak Mobilya Grubu cirosunu katladı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’ye devredildikten sonra faaliyetlerini hızlandıran Boydak Mobilya Grubu, geçtiğimiz yıl başlatılan ve geçtiğimiz aylarda sona erene KDV avantajını fiyatlara yansıttığı için adeta ciro patlaması yaşadı. İstikbal, Bellona ve Mondi’nin KDV indirimleri sonrasında fiyatları aşağı çekmesi Boydak mobilyanın cirosunu son bir yılda yüzde 50 büyüttü.

İbrahim Öngün

YIL SONUNA KADAR İNDİRİM SÜRECEK

Üç markanın tüm mağazalarında uyguladığı yüzde 15’lik indirimi bu ay sonuna kadar sürecek. Boydak Mobilya Grubu Koordinatörü İbrahim Öngün yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulundu. 2017’yi başarı yılı olarak nitelendiren Öngün, “İstikbal markamız adına sektör lideri olmasına karşın büyüme rekorların kırıldığı bir yıl olarak geride bıraktı. Şubat ayı ile başlayan KDV indirimi markamızın yeni ürünleri ve uyguladığı doğru pazarlama politikaları satışlarımıza ciddi bir ivme kazandırmıştır. Bu süreçte markamız yüzde 50’a yakın bir büyüme gerçekleştirmiş olup, sektörde açık ara lider olan markamız bu büyüme oranları çok ciddi bir başarının net göstergesidir” dedi. KDV indirimlerini devam ettirdiklerini söyleyen Öngün, bu kampanya ile cazip fiyatlarla tasarımsal ve kaliteli ürünleri tüketicilerle buluşturduklarını anlattı. Kampanyaların 1 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlayıp, yılı bu kampanya ile bitirmeyi planladıklarını kaydeden Öngün, “İstikbal markası olarak tüm Türkiye’de avantajlarımız ve indirimlerimiz var. Tüketicilerimiz sunduğumuz bu avantajlardan her bayimizde yararlanabilirler” dedi.

  • Sektörün istihdamı artıyor
  • Mobilya sektörünün Türkiye için lokomotif sektör olma özelliği taşıdığını da ifade eden Boydak Mobilya Grubu Koordinatörü İbrahim Öngün, bu konuda hükümetin yaptığı politikaların son derece etkili olduğunu ve sektörün önünü açtığını vurguladı. Talebi karşılama noktasında ciddi anlamda ek istihdam oluşturulduğunu söyleyen Öngün, bu süreçte Bellona’nın yüzde 40’a yakın bir büyüme gerçekleştirdiğine işaret etti.
Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.