Ekonomi Dev yatırım için tarih belli oldu

Dev yatırım için tarih belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rönesans Holding'in Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesinde kurulacak polipropilen tesisi yatırımına gelecek yıl başlanacağını açıkladı. Tesisin yatırım tutarı ise 1.3 milyar dolar.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi ne zaman faaliyete geçecek?
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi Polipropilen Tesisi Yatırımı İmza Töreni'ne katıldı.

Bakan Varank, burada yaptığı kounşmada, "Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nde masterplan çalışmalarını tamamladık" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Yaklaşık 10 bin vatandaşımızın istihdam edileceği Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle ithal ettiğimiz kimyasal ürün çeşitlerinin yüzde 80’ini ülkemizde üretebileceğiz" ifadesini kullandı.

"1 milyar dolarlık katma değer üretilebilecek"

Varank, bölgedeki tüm parsellerin yatırımcılara tahsis edilmesiyle yıllık 1 milyar dolarlık katma değer üretilebileceğini belirtti.

2019'da başlıyor

Bakan Varank, "Yapımı 2019'da başlayacak entegre tesis; 1,2 milyar dolar yatırım bedeline sahip olacak" şeklinde konuştu.

Sanayi Bakanı'ndan müjde
EKONOMİ
Sanayi Bakanı'ndan müjde

Varank TÜMOSAN direksiyonunda
EKONOMİ
Varank TÜMOSAN direksiyonunda

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.