Ekonomi İkinci ele ilgi devam edecek

İkinci ele ilgi devam edecek

ÖTV indirimiyle birlikte Kasım ayında sıfır otomobil satışlarının arttığını söyleyen İkinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, Aralık ayında tüketicilerin yeniden ikinci el pazarına yöneldiğini belirtti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Emre Ayyıldız
Emre Ayyıldız

Kasım ayı ile birlikte otomotiv sektörünün rahat nefes alması için ÖTV indirimi gerçekleşti. Yapılan bu indirimlerle birlikte gözler ikinci el araç sektörüne çevrildi. Sıfır otomobillere uygulanan ÖTV teşviğinin 2019’da devam edeceğini düşündüklerini belirten Garenta ve İkinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız “2018 yılının son iki ayında getirilen ÖTV indirimi hem otomotiv sektörüne hem de ekonomimize olumlu yansıdı. Kasım ayında sıfır otomobil satışları Ekim ayına göre yüzde 170 artış gösterdi. ÖTV indiriminin devam etmesi Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden otomotiv sektörünü olumlu anlamda etkileyecektir” dedi.

FİYATLAR YÜZDE 7 DÜŞTÜ

  • ÖTV indiriminin ikinci el araç pazarına etkilerine de değinen Ayyıldız “ÖTV teşvikiyle birlikte Kasım ayında sıfır otomobil fiyatları ortalama yüzde 10, ikinci el araç fiyatları ise yüzde 7 düştü. Tüketiciler fiyatların düşmesi ve markaların kampanyalarıyla birlikte Kasım ayında tercihini sıfır otomobilden yana kullandı” şeklinde konuştu. ÖTV indirimi uygulamasının devam etmesini olumlu karşıladıklarını belirten Ayyıldız “Yakın geçmişte 1 milyon satış rakamlarının konuşulduğu otomotiv sektörü Türkiye ekonomisi için önemli. Sektörün üreten, dinamik ve hızlı yapısının korunması önem arz ediyor” dedi.

2018 taşeron işçi için tarihi sene
EKONOMİ
2018 taşeron işçi için tarihi sene

Altın yılı oldu
EKONOMİ
Altın yılı oldu

‘Türkiye 100’ başvuruları başladı
EKONOMİ
‘Türkiye 100’ başvuruları başladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.