Ekonomi MİUS ve Bayraktar TB3 aynı karede TCG Anadoluda görev yapacaklar

MİUS ve Bayraktar TB3 aynı karede: TCG Anadolu'da görev yapacaklar

Yerli insansız hava aracı üreticisi Baykar Savunma'nın, Muharip İnsansız Uçak Sistemi'ne (MİUS) ilişkin yeni görseller yayınlandı. Baykar'ın paylaşımında Bayraktar TB3 SİHA'nın ve MİUS'un, Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olacak TCG Anadolu'da birlikte görev yapacağı aktarıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
MİUS ve Bayraktar TB3 aynı karede: TCG Anadoluda görev yapacaklar
MİUS ve Bayraktar TB3

Baykar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) projesinin kavramsal tasarım görsellerini ilk kez dün paylaşmıştı. Baykar’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) projemizin kavramsal tasarım görsellerini ilk kez paylaşıyoruz" ifadelerine yer verilmişti.

Bugün yeni kareler paylaşan Baykar, Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olacak TCG Anadolu, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ve Bayraktar TB3 SİHA'nın görüntülerine yer verdi.

Bayraktar TB3, MİUS ve TCG ANADOLU'nun birlikte görev yapacağı bilgisi paylaşıldı.


İşte yerli insansız
 savaş uçağı: İlk uçuş cumhuriyetin 100. yılında
EKONOMİ
İşte yerli insansız savaş uçağı: İlk uçuş cumhuriyetin 100. yılında

Selçuk Bayraktar açıkladı: 12 yıllık hayal gerçek oluyor
OYNAT 03:44
Selçuk Bayraktar açıkladı: 12 yıllık hayal gerçek oluyor
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından insansız hava uçağı MİUS'un prototipinin 2023'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğini açıkladı. Bayraktar paylaşımında 'Genç mühendis ve teknisyen kardeşlerimle geliştirdiğimiz MİUS prototipinin ilk uçuşunu Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirmek' ifadelerini kullandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.