Ekonomi Okul kantinleri için kira çağrısı Bu yıl para alınmasın

TESK Başkanı Palandöken'den okul kantinleri için kira çağrısı

Okul kantinleri için kira çağrısı: Bu yıl para alınmasın

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den okul kantinlerine ilişkin dikkat çeken kira çağrısı geldi. Koronavirüs salgınının başladığı mart ayından bu yana çalışamayan kantinci esnafının dayanacak gücü kalmadığını belirten Palandöken, devlet okullarının bu yıl kantinlerden para almamasını istedi.

Haber Merkezi İHA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Okul kantini kiralarında bir yıl süreyle artış yapılmaması gerektiğinin altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemi nedeniyle örgün eğitim ve öğretime ara verildiği için bu yıl Eylül-Haziran döneminde kantinci esnafımız yalnızca 119 çalışma günü faaliyet gösterebildi. 13 Marttan bu yana kapalı olan kantinci esnafımız pandemi nedeniyle birikmiş iş yeri ve ev kirasını, elektrik, su, ısınma, vergi ve işçi ücreti, Bağ-kur, SGK ve diğer borçlarını ödeyemez duruma geldi.

Ancak kantin kiralarına 1 yıl süreyle artış yapılmaması ve kira indirimine gidilmesi taleplerine rağmen bazı kantin kiralarında yüzde 100’ün üzerinde fahiş kira artışları yapıldı.

Kantinci esnafının ayakta kalması için 1 yıl süreyle devlet okul kantinlerinden kira almamalı” dedi.

Altın rekor kırmaya devam ediyor
EKONOMİ
Altın rekor kırmaya devam ediyor

İkinci el araç düzenlemesi Erdoğan'ın önünde: Araç başına 5 bin TL ceza kesilecek
EKONOMİ
İkinci el araç düzenlemesi Erdoğan'ın önünde: Araç başına 5 bin TL ceza kesilecek
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.