Ekonomi Zara ürünlerinde isyanın etiketi

Zara ürünlerinde isyanın etiketi

Zara'dan açlık sınırındaki maaşlarını bile alamayan işçiler giysilere yeni bir etiket basarak isyan etti. İşçiler, dünyanın en zengin dördüncü adamı olan marka sahibi Amancio Ortega'yı dünyaya şikayet etti.

Haber Merkezi Diğer
Dünyanın en zengin dördüncü insanını dünyaya böyle şikayet ettiler.
Dünyanın en zengin dördüncü insanını dünyaya böyle şikayet ettiler.

Bravo hazır giyim fabrikasında yıllarca çalışıp Zara'da üretim yapan işçiler fabrikanın bir gecede boşaltılıp sahibinin kaçması üzerine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

3 aylık maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamayan işçiler, giysilere yeni bir etiket bastı. Habertürk'te yer alan habere göre işçiler, dünyanın en zengin dördüncü adamı olan marka sahibi Amancio Ortega'yı dünyaya böyle şikayet etti:

"Alacağınız ürünü ben yaptım. Ama paramı alamadım. Biz aldığınız ürünü üreten, Bravo fabrikasının işçileriyiz. Yıllarca Zara için üretim yaptık. Son üç aylık maaşlarımızı ve kıdem tazminatımızı almadan fabrika bir gecede kapandı. Lütfen Zara'ya söyleyin paramızı ödesin. İmza kampanyamıza change.org adresi üzerinden imza atarak ödemelerimizin yapılması konusunda bize destek olabilirsiniz. Ya da bu etiketin fotoğrafını çekerek #BravoİşçileriİçinAdalet hashtagi ile sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Biz Temiz Giysi Kampanyası olarak Zara, Next ve Mango’nun derhal işçilerin sesine kulak vererek alacakları ödemelerini talep ediyoruz.”

Novartis Fransız  ilaç şirketini 3.9 milyar dolara satın alıyor
EKONOMİ
Novartis Fransız ilaç şirketini 3.9 milyar dolara satın alıyor

Türk traktörleri 5 kıtaya ihraç ediliyor
EKONOMİ
Türk traktörleri 5 kıtaya ihraç ediliyor

Çiçek ıhlamurun kilosu 200 TL
EKONOMİ
Çiçek ıhlamurun kilosu 200 TL

Çay kralı ikinci kez iflas erteleme istedi
EKONOMİ
Çay kralı ikinci kez iflas erteleme istedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.