Gündem 2020 DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

2020 DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

2020 DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

DGS kapsamında adayların tercihleri alınmaya devam ediyor. Adaylar, tercihlerini ÖSYM'nin internet adresinden yapabilecek. Peki 2020 DGS tercihleri nasıl yapılır, 2020 DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kapsamında adayların tercihleri iki gün önce alınmaya başlandı.

2020 DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, bugünden itibaren 2 Ekim saat 23.59'a kadar yapılacak.

DGS tercihleri nasıl yapılır?

  • Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

Yerleştirme işleminde, 2020-DGS Başvuru Kılavuzu'nda yer alan ilke ve kurallar uygulanacak. Adayların, tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekiyor.

Kocaeli'de DGS sınavı öncesi halk otobüsünde nefes alacak yer kalmadı
OYNAT 00:59
Kocaeli'de DGS sınavı öncesi halk otobüsünde nefes alacak yer kalmadı
Kocaeli'de Dikey Geçiş Sınavı (DGS) olması sebebiyle sabahın erken saatlerinde otobüslerde yoğunluk oluştu. Salgın kuralları gereği otobüs kooperatifi erken önlem almayınca, araçta nefes alacak yer kalmadı. Vatandaşlar otobüs şoförüne sosyal mesafeyi korumadığı için tepki gösterdi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.