|
Reklam
Reklam
Gündem

Aday 13 Şubat’ta açıklanacak: CHP lideri Kılıçdaroğlu tarih verdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 6'lı Masa'nın ortak cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı gün için, 12'inci toplantının yapılacağı 13 Şubat’ı işaret etti. “Büyük bir olasılıkla 13 Şubat'ta bir karar alacağız.” diyen Kılıçdaroğlu, bu toplantıda adayın belirlenip daha sonra da açıklanabileceğini belirtti.

Haber Merkezi
03:45 . 30/01/2023 Pazartesi
Yeni Şafak
CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘13 Şubat’ta ne öğreneceğiz?’ sorusuna, “13 Şubat’ta inşallah cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız kamuoyuna” yanıtını verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘13 Şubat’ta ne öğreneceğiz?’ sorusuna, “13 Şubat’ta inşallah cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız kamuoyuna” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı canlı yayında, 6’lı Masa’nın ortak cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat’ta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında 12’inci kez bir araya gelecek olan liderler zirvesinden sonra kamuoyuna açıklanacağını söyledi. Önce “13 Şubat’ta adayımızı açıklayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında bu toplantıda cumhurbaşkanı adayının belirlenip daha sonra da açıklanabileceğini de kaydetti.

ORTAK METİNLE AÇIKLANACAK

CHP lideri, ‘13 Şubat’ta ne öğreneceğiz?’ sorusuna ise, “13 Şubat’ta inşallah cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız kamuoyuna” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında ise; ortak adayın açıklaması için 6’lı Masa’nın 13 Şubat tarihini kararlaştırdığını ifade ederek, “6 lider 13 Şubat’ta bulaşacağız. Artık 13 Şubat mı olur, yoksa 13 Şubat’ta karar alacağız, bu tarihin açıklanması için belli bir tarih mi olur? Büyük bir olasılıkla 13 Şubat’ta bir karar alacağız. Diyelim ki cumhurbaşkanı adayımız 13’ünde değil de, 23’üncüde kamuoyuna bir şekliyle ne yapacağını ortak mutabakat metniyle birlikte açıklayacak” diye konuştu.


#Kemal Kılıçdaroğlu
#6'lı Masa
#Adaylık
#Seçim
2 ay önce
default-profile-img