Gündem Ağrıda sağlık ekipleri hastalanan bebek için seferber oldu

Ağrı'da sağlık ekipleri hastalanan bebek için seferber oldu

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde rahatsızlanan bebek, sağlık ekiplerinin kalınlığı 2 metreyi bulan karda zorlu çalışmasının ardından hastaneye ulaştırıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ağrıda sağlık ekipleri hastalanan bebek için seferber oldu
Arşiv

İlçeye bağlı Günbuldu köyünde rahatsızlanan altı aylık bebek İslam Samancı'nın ailesi, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, biri paletli iki ambulansla yolun ulaşıma açık olduğu Gümüşlü köyüne kadar ulaştı.

İki köy arasındaki altı kilometrelik yolun kapalı olması nedeniyle geriye kalan yolu paletli ambulansla ilerlemek zorunda kalan sağlık ekipleri, yer yer iki metreyi bulan karla mücadele etti.

Köye ulaşan ekipler, hasta bebeğe ilk müdahaleyi paletli ambulansta yaptıktan sonra, kendilerini yolun açık olduğu bölgede bekleyen ambulansa teslim etti.

Ambulans ekiplerince hastaneye kaldırılan İslam bebek, tedavi altına alındı.

İbrahim Samancı, sağlık ekiplerine teşekkür ederek, "Torunumun ishal, kusma ve ateşi vardı. Ateşi düşüremediğimiz için sağlık ekiplerinden yardım istedik. Allah onlardan razı olsun. dedi.

Yolu kardan kapalı köydeki hasta kız çocuğu için seferber oldular
GÜNDEM
Yolu kardan kapalı köydeki hasta kız çocuğu için seferber oldular

Alevlere ‘Gardaş’ müdahalesi: Ayaklarının tozu ile yardıma koştular
FOTOĞRAF 9
Title
Azerbaycan Doğal Afetler Bakanlığı’na bağlı 100 kişilik itfaiye ekibi, Azerbaycan’dan Bakan yardımcısı tarafından uğurlanan uçak ile Dalaman havalimanına indi. 100 kişilik profesyonel itfaiye ekibi Marmaris’e geldikten hemen sonra Asparan mevkiindeki patlak veren orman yangınına sevk edildi.
Title
Görev bölümü yapılan Azerbaycan itfaiye ekibi içinde yerleşim birimi de olan yanan ormanlık alanda alevlere müdahale etti.
Title
Asparan mevkiinde orman yangınına müdahale eden orman işçileri ile omuz omuza alevlere karşı savaş veren Azerbaycan itfaiye ekipleri yangın sonrası tekrar bir araya gelerek verilecek yeni görevi beklemeye başladılar.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Alevlere ‘Gardaş’ müdahalesi: Ayaklarının tozu ile yardıma koştular
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangını için Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından görevlendirilen 100 kişilik itfaiye ekibi ayaklarını tozu ile Asparan mevkiinde yanan alevlere müdahale etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.