Gündem Amasyada misafir denetimi Polisler kapı önünde ayakkabı sayısı fazla olanların ziline bastı

Amasya'da 'misafir denetimi': Polisler kapı önünde ayakkabı sayısı fazla olanların ziline bastı

Sağlık Bakanlığı koronavirüs risk değerlendirme haritasına göre ‘çok yüksek riskli’ illerden Amasya'da tedbirler ve denetimler devam ediyor. Akşam saatlerinde evlerde misafir denetimi yapan polisler, kapı önünde ayakkabı sayısı fazla olanların kapısını çaldı, misafir denetimi yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Amasyada misafir denetimi: Polisler kapı önünde ayakkabı sayısı fazla olanların ziline bastı
Ekipler, vatandaşlara salgın kurallarını hatırlattı.

Amasya’da vaka sayısında düşüş olsa da risk haritasındaki kırmızı renk değişmedi. Yeni verilerine göre Amasya’da vaka sayısı 100 bin kişide 183,9’dan, 163,64’e düştü.

Kentte ekipler, denetim ve kontrollerini sıklaştırdı.

‘Tematik Denetimlerin’ günlük devam ettiği Amasya’da polis ekipleri, sokak ve caddelerde HES kodu, maske, mesafe ve hijyen denetimlerini sürdürüyor.

KURALLARI HATIRLATTI

Suluova ilçesinde polis ekipleri, evleri dolaşıp kapı önünde ayakkabı sayısı fazla olanların ziline bastı. Salgının özellikle ev ziyaretlerinde yayılma riskinin çok yüksek olduğu anlatan ekipler, ev sahiplerinden, önlem amacıyla misafir kabul etmemelerini isteyip, salgın kurallarını hatırlattı.

  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 6- 12 Mart 2021 tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller, yine Karadeniz Bölgesi’nden çıktı. İl bazlı koronavirüs haritasında geçen hafta 100 bin kişide 348,36 olan Samsun’da bu oran 458,53’e yükseldi. ‘Çok yüksek riskli iller’ kategorisinde yer alan Karadeniz’de vaka sayısı en yüksek Samsun’u, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon takip etti.

Misafirliğe gidenlere ve misafir kabul edenlere 3 bin 150 tl ceza kesildi
KORONAVİRÜS
Misafirliğe gidenlere ve misafir kabul edenlere 3 bin 150 tl ceza kesildi

Koronavirüs denetimlerinde ceza yiyen vatandaşların trajikomik savunmaları
HAYAT
Koronavirüs denetimlerinde ceza yiyen vatandaşların trajikomik savunmaları

Edirne’de ev hanımlarına çağrı: Siz gün yaptıkça korona yayılıyor
KORONAVİRÜS
Edirne’de ev hanımlarına çağrı: Siz gün yaptıkça korona yayılıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.