Gündem Atilla Özdüre son görev

Atilla Özdür’e son görev

Geçirdiği kalp krizi sonucu 88 yaşında hayatını kaybeden Yeni Akit gazetesi yazarı Atilla Özdür, son yolculuğuna uğurlandı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanan ve kitapları bulunan Özdür’ün cenazesi, Yeni Kozlu Mezarlığı’na defnedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Atilla Özdür’e son görev
Atilla Özdür, Yeni Kozlu Mezarlığı’na defnedildi.

Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 88 yaşında hayatını kaybeden Yeni Akit gazetesi yazarlarından Atilla Özdür, son yolculuğuna uğurlandı. Özdür’ün cenazesi, Zeytinburnu Merkez Efendi Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Kozlu Mezarlığına defnedildi. Basın, edebiyat ve fikir dünyasının sevilen isimlerinden Özdür’ün cenazesine, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit çalışanları dostları ve sevenleri katıldı.

Atilla Özdür
Atilla Özdür

İNCELEME YAZILARI VE MAKALELER KALEME ALDI

Bursa’da 1933’te dünyaya gelen Atilla Özdür, Bursa Erkek Sanat Enstitüsü Marangozluk bölümünden mezun olduktan sonra Kara ve Hava Kuvvetleri birliklerinde astsubay olarak görev yaptı. Özdür, 1972’de emekliye ayıldıktan sonra 1973-1977 ve 1980-1984 arasında Milli Gazete’de çalıştı, Akit, Vakit ve Yeni Akit gazetelerinde günlük yazılar, “Cuma”nın da arasında bulunduğu çeşitli dergilerde inceleme yazıları ve makaleler kaleme aldı. İngilizceden makale ve kitap çevirileri de yapan usta yazar için 10 Aralık 2014’te “Gazeteci-Yazar Atilla Özdür’e Saygı Gecesi” düzenlendi. Evli ve 3 çocuk babası olan Özdür’ün “İslam ve Toplumun Çağdaş Ekonomik Görünümü”, “İslam ve Siyonizm” ve “Uçkurlu Potur” adlı eserleri bulunuyor.

Oyuncu Metin Çekmez vefat etti
HAYAT
Oyuncu Metin Çekmez vefat etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.