Gündem Başakgillerden öğrencilere maske

Başakgiller’den öğrencilere maske

Başakşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmaları kapsamında ilkokula yeni başlayan öğrenciler için ücretsiz maske dağıtımına başladı. Bir ay sürecek çalışma ile ilçe genelindeki 29 ilkokulda öğrencilere 50 bin maske ulaştırılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Başakgiller’den öğrencilere maske  ​
Ekiplere eşlik eden “sıfır atık güzel gelecek” projesinin sevimli maskotları Başakgiller, maskelerini verdikleri minik öğrencilere geri dönüşüm konusunda da eğitim verdi.

Başakşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmaları kapsamında ilkokula yeni başlayan öğrenciler için ücretsiz maske dağıtımına başladı. Bir ay sürecek çalışma ile ilçe genelindeki 29 ilkokulda öğrencilere 50 bin maske ulaştırılacak. Kovid-19 salgının ardından koruyucu maskeden dezenfeksiyona, siper maskeden yardım çantasına kadar birçok halk sağlığı çalışması gerçekleştiren Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki ilkokullarda yeni bir çalışma başlattı. Okulla yeni tanışan birinci sınıf öğrencilerine yönelik maske dağıtımının ilk durağı Başakşehir Şehit Orhun Göytan İlkokulu oldu.

  • Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, sınıfları tek tek ziyaret ederek, ilkokul birinci sınıf öğrencilere maske, mesafe ve temizlik konularında bilgi verdi. Ekiplere eşlik eden “sıfır atık güzel gelecek” projesinin sevimli maskotları Başakgiller, maskelerini verdikleri minik öğrencilere geri dönüşüm konusunda da eğitim verdi. Yaklaşık bir ay sürecek çalışma ile ilçe genelindeki 29 ilkokulda birinci sınıf öğrencilerine 50 bin maske dağıtılacak.
U.S. Polo Assn. ile sıcacık bir buluşma
Hayat

U.S. Polo Assn. ile sıcacık bir buluşma

U.S. Polo Assn.’ın ‘Sevdiklerimizle sımsıcak bir buluşma’ temalı 21’22 Kış Koleksiyonu ile yaşam ritmi kaldığı yerden devam ediyor. Kışın birlikte olmanın huzurunu yaşadığımız bu günlerde tekrar bir arada olmanın keyfini ikiye katlıyor.
ASELSAN'dan iki günde 150 milyon dolarlık dev satış
Ekonomi

ASELSAN'dan iki günde 150 milyon dolarlık dev satış

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı. Şirketten yapılan açıklamada sözleşmenin toplam bedelinin 11 milyon 950 bin 760 dolar olduğu belirtildi. Şirket 7 Aralık'ta KAP'a yaptığı açıklamada ise toplam 700 milyon lira ve 85 milyon dolar bedelli bir elektronik harp projesi sözleşmesinin imzalandığını bildirmişti. Peş peşe yapılan iki sözleşme ile şirketin kasasına 150 milyon dolara yakın bir para girmiş olacak.
İstanbul'daki ulaşım rezaletine Can Ataklı bile isyan etti:  İllallah dedirtiyor
Gündem

İstanbul'daki ulaşım rezaletine Can Ataklı bile isyan etti: İllallah dedirtiyor

İstanbul ulaşımında yaşanan sorunlar vatandaşları canından bezdirecek hale geldi. İETT otobüslerinden metroya, metrobüsten tramvaya kadar her gün başka bir araç bozulurken, son dönemlerde metrolardaki yürüyen bant ve merdivenlerin günlerce arızalı olması ve çalışmaması aşırı yoğunluğa sebep oluyor. Vatandaşı isyan ettiren bu rezalet gazeteci Can ataklı da köşesine taşıdı. İBB'nin merdivenleri bilerek arızalı gibi göstererek tasarruf yapmaya çalıştıklarını iddia ederek, "Neredeyse geçtiğim her metro istasyonunda en az bir yürüyen merdiven veya yürüyen yol çalışmıyor. Metrodaki yürüyen merdiven ve yollar, illallah dedirtiyor" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.