Gündem Bediüzzamanın talebesi Said Özdemir vefat etti

Bediüzzaman'ın talebesi Said Özdemir vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Said Özdemir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Özdemir'in ailesini arayarak taziyelerini iletti.

Abone Ol Google News
Halil Akkoç Yeni Şafak
Bediüzzamanın talebesi Said Özdemir vefat etti
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden 86 yaşındaki Said Özdemir bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Özdemir, dört gün önce zatürre ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Said Özdemir'in cenazesi, yarın öğle namazına müteakip Ankara'da Hacı Bayram Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

Said Özdemir, Bediüzzaman'ın kitaplarını ilk kez matbaada yayınlatan talebesiydi.

Eşi de 10 gün önce vefat etti

86 yaşında olan Said Özdemir ağabeyin eşi Rahime Özdemir de 16 Şubat'ta vefat etmişti.

Erdoğan'dan Said Özdemir için taziye telefonu

Akdoğan ve Kurtulmuş'tan taziye mesajı

Başbakan yardımcılarından Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş'ta Twitter hesaplarından Said Özdemir için taziye mesajları yayınladı.
Said Özdemir belgeseli
OYNAT 08:47
Said Özdemir belgeseli
Bediüzzaman'ın kitaplarını ilk kez matbaada yayınlatan talebesi Said Özdemir vefat etti. Cenazesi Cumartesi günü öğle namazında Hacıbayram Camii'nde kaldırılacak. Said Özdemir'in hayatıyla ilgili hazırlanan kısa bir belgeseli izliyoruz.

Kırkıncı Hoca Hakk'a yürüdü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.