Gündem Çarşamba Belediyesinden çoçuklara karne hediyesi

Çarşamba Belediyesi’nden çoçuklara karne hediyesi

Çarşamba Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar doyasıya eğlensin, tatilin tadını çıkartsınlar diye karne hediyesi olarak ‘Yetenek Sirkiniz’ gösterisi ile çocukları buluşturuyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Büyük, küçük herkesi cumartesi günü gerçekleşecek gösteriye bekliyoruz” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Çarşamba Belediyesi’nden çoçuklara karne hediyesi
Çarşamba Belediyesi’nden çoçuklara karne hediyesi

Çarşamba Belediyesi tarafından 29 Ocak Cumartesi günü birinci seansı 11.00-12.00, ikinci seansı 14.00-15.00 saatleri arasında, Çarşamba Spor Salonu’nda gerçekleşecek programda, izleyicileri eğlence dolu anlar bekliyor. Programda jonglör, akrobasi, sihirbaz, palyaço şov, tek tekerlekli bisiklet şov, ateş şov, rolla bolla denge gösterisi ve piton yılanı seyirciyle buluşacak. Çocuklara karne hediyesi olarak düzenlenen sirk gösterisi, tüm vatandaşlara da ücretsiz olacak.

Ailecek izlenebilecek bir sirk gösterisi ile vatandaşlarla bir araya geleceklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çocuklarımız bir eğitim dönemini geride bıraktılar. Hem onlara bir karne hediyesi olsun hem de sosyalleşebilsinler, güzel vakit geçirebilsinler diye böyle bir program organize ettik. Büyük, küçük demeden tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. Çok güzel bir program olacağına inanıyoruz. Bizim için gençlerimiz, çocuklarımız çok önemli onları bu tarz programlarla da buluşturmaya özen gösteriyoruz. İlçemizde sanatı, sporu, kültürü, eğitimi desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Üç genç adam anlatıyor: Necip Fazıl’la tanışma anını unutamadık
Hayat

Üç genç adam anlatıyor: Necip Fazıl’la tanışma anını unutamadık

26 Mayıs 1904 tarihinde İstanbul’da doğan 20. Yüzyılın en önemli aksiyon ve fikir adamlarından Necip Fazıl Kısakürek 25 Mayıs 1983 tarihinde İstanbul’da vefat etti. Vefat ve doğumunun yıl dönümünde ise Atatürk Kültür Merkezi’nde torunu Şeyma Kısakürek Sönmezocak’ın küratörlüğünü yaptığı “Zindan’dan Mehmed’e Mektup” başlıklı interaktif bir sergiyle anılıyor. Biz de geniş kitleleri etkileyen Kısakürek’le gençlik günlerinde yüz yüze tanışan üç yazarla ilk tanışmalarını konuştuk. Rasim Özdenören, Kamil Eşfak Berki ve Muzaffer Doğan o ilk tanışmayı anlatırken Kısakürek’i de 20. Yüzyılın fikir dünyasını yönlendiren büyük düşünür olarak tanımlıyorlar.
Emniyet stokları enflasyonu azdırdı: Olası krize karşı hazırlıklıyız
Ekonomi

Emniyet stokları enflasyonu azdırdı: Olası krize karşı hazırlıklıyız

Dünyada artan gıda fiyatları nedeniyle ülkeler, yüksek enflasyonla boğuşuyor. Sektör temsilcileri, ülkelerin panik halinde gıda emniyet stoklarını artırdığını ve bunun da küresel enflasyonu azdırdığını söylüyor. Fiyat artışlarına karşı çözüm için tarımsal üretimde seferberliğin önemine dikkat çekiliyor.
Gündüz yürü gece aydınlan: Yürüdüğün yol elektrik üretecek
Ekonomi

Gündüz yürü gece aydınlan: Yürüdüğün yol elektrik üretecek

Prototipi geliştirilen ve akıllı şehirlerin bir parçası haline gelecek BASTEM sayesinde, yürürken elektrik üretmek mümkün olacak. Belediye parklarında ve millet bahçelerinde kullanılabilecek sistem sayesinde enerji tasarrufu sağlanacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.