|
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere pedagojik formasyon müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da gençlerle buluşmasında pedagojik formasyon ile ilgili güzel haberi duyurdu. Bu hafta YÖK Başkanı ile görüştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 ve 4'üncü sınıfta formasyonu verelim, üniversiteyi bitirirken formasyon eğitimini almış olsunlar dedik, mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

21:13 . 4/12/2022 Pazar
Yeni Şafak
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi'nde düzenlenen Şanlıurfa Gençlik Buluşması'nda, gençlerin sorularını yanıtladı.

Genç öğretmenin ayrıca pedagojik formasyonu sadece atanmış kişilerin alabildiğini, mezun olup atama bekleyenler için de bir düzenleme olup olmayacağını sorması üzerine Erdoğan, şu bilgileri verdi:

  • "Bu hafta içinde YÖK Başkanımızla da konuyu görüştük. Biliyorsunuz, üniversiteyi bitirdikten sonra bir veya iki yıl formasyon eğitimi veriliyordu. Kendilerine Sayın Başkan, artık bunu kaldırıyorsun dedik, kaldıracaksın, 3 ve 4. sınıfta formasyonu verelim ve üniversiteyi bitirirken böylece formasyon eğitimini de almış olsun dedik ve mutabık kaldık."#Cumhurbaşkanı
#Recep Tayyip Erdoğan
#Şanlıurfa
#Formasyon
2 ay önce
default-profile-img
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere pedagojik formasyon müjdesi
Ukraynalı askerlerden KİRPİ'ye övgü
Finlandiya gazetesinden provokasyon çağrısı: Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına izin verilmeli
Fenerbahçe, Adana Demirspor’a konuk olacak
Avusturya Viyana'da bulunan dört Rus diplomatı sınır dışı ediyor
İtalya Kupası çeyrek finalinde Juventus, Lazio'yu konuk ediyor