Gündem Devriye gezen polisler fark etti Yaşlı adamın poşetinden çıktı

Eskişehir haber: Polisin dikkati yaşlı adamı dolandırılmaktan son anda kurtardı

Devriye gezen polisler fark etti: Yaşlı adamın poşetinden çıktı

Eskişehir'de kendisini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcıya vermek için bankadan 100 bin lira çeken 81 yaşındaki yaşlı adamı, devriye görevindeki polisler dolandırılmaktan son anda kurtardı.

Haber Merkezi IHA
Polisin dikkati yaşlı adamı dolandırılmaktan son anda kurtardı.
Polisin dikkati yaşlı adamı dolandırılmaktan son anda kurtardı.

Eskişehir'de 81 yaşındaki Süleyman Ö.'yü telefon aracılığıyla arayan şahıs, kendisini polis olarak tanıttı. Şahıs yaşlı adama, "Terör örgütü ile bağlantınız olduğu tespit edilmiştir. Bundan kurtulabilmeniz için vereceğimiz hesap numarasına 100 bin lira yatırmanız lazım" diyerek bir hesap numarası verdi.

Bunun üzerine yaşlı adam, Yunus Emre Caddesi'ndeki bir banka şubesine giderek söylenen miktarda parayı çekti.

Elinde para dolu poşetle caddeye çıkan Süleyman Ö.'nün telaşlı hali, civarda devriye halindeki polis ekiplerini şüphelendirdi.

Ekipler, yaşlı adamın yanına giderek durumunu sorduklarında Süleyman Ö.'nün şahıslarca dolandırılmaya çalışıldığını belirledi.

Dolandırılmaktan polisin dikkati sayesinde son anda kurtulan Süleyman Ö. emniyet güçlerine teşekkür etti. Polis ekipleri, zanlı ya da zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

Dolandırıcıları yakalatan not
GÜNDEM
Dolandırıcıları yakalatan not

ATM cihazındaki tuzağı fark etti dolandırılmaktan kurtuldu
GÜNDEM
ATM cihazındaki tuzağı fark etti dolandırılmaktan kurtuldu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.