Gündem Diyarbakır zirve peşinde

Diyarbakır zirve peşinde

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla başlatılan ‘Kırsal Kalkınma Hamlesi’ kapsamında bin çiftçiye 500 ton sertifikalı tohum dağıtımı gerçekleştirildi. Güzeloğlu, “Silvan Projesi ile üretimin zirvesinde, kalkınmanın en önde giden ili olacağız” dedi.

Diyarbakır Yeni Şafak
Kırsal Kalkınma Hamlesi projesi
Kırsal Kalkınma Hamlesi projesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Kırsal Kalkınma Hamlesi’ kapsamında 17 ilçeden bin çiftçiye 500 ton sertifikalı tohum dağıtıldı. Büyükşehir Be-

lediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde dağıtım törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, TSÜAB Alt Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldıray Gencer, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Büyükşehir Belediyesi Daire başkanları, sertifikalı tohum üreticileri ve çiftçiler katıldı.

Hasan Basri Güzeloğlu (sağ)

500 TON TOHUM

Yapılan çalışma hakkında konuşma yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak Diyarbakır’da ilk kez 17 ilçede bin çiftçi ve üreticiye 500 ton sertifikalı tohum dağıtıldığını söyledi.

40 YILLIK İHANET

Diyarbakırlıların her şeyin en güzelini, en iyisini hak ettiğini dile getiren Vali Güzeloğlu şöyle konuştu;

“Bu aziz ve kadim şehir, yaklaşık 40 yıldır gelişme ve kalkınmasının önünde duran terör örgütüyle ve onun uzantılarıyla mücadele ediyor. Bu kentin gelişmesinin, Diyarbakır’daki hemşehrilerimizin gelirinin artırılmasının önünde bu ihanet aklı duruyor. Türkiye’nin en büyük ikinci projesi olan Silvan Projesi 8 baraj 23 sulama tesisinden oluşuyor. Tamamlandığında 235 bin hektar alan su ile buluşacak. Bu proje başladığından beri bu ihanet örgütü PKK ve uzantıları yaklaşık 15 defa bu baraj şantiyelerine saldırdı. 8 tane vatan evladı şehit oldu. Binlerce iş makinesini yaktılar, yıktılar. Milletin kalkınmasının, gelişmesinin önünde ihanetleri ile durdular.”

Tamamlandığında projenin Diyarbakır’ı sulanabilir alanda Türkiye’nin birinci ili haline getireceğine dikkat çeken Vali Güzeloğlu, “Üretimin zirvesinde, kalkınmanın en önde giden ili olacak. Hamdolsun bütün bu ihanetlere rağmen biz aldık bu projeleri yapıyoruz. Rabbim bu uğurda milletin refahını varlığı devletin birliği ve beraberliği bayrağı ve ezanı için canını feda eden bütün şehitlerimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, dağıtıma katkı sunan üretici firmalara desteklerinden dolayı plaket takdim etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Çocuğa tokat atan zabıta değil
GÜNDEM
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Çocuğa tokat atan zabıta değil
Abone Ol Google News
Bakan Albayrak: Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik saldırısını şiddetle kınıyorum
Gündem

Bakan Albayrak: Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik saldırısını şiddetle kınıyorum

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik saldırısını kınadı. Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bölgede barıştan uzak her türlü eylemin karşısında, Can Azerbaycan'ın yanındayız. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerime Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim" ifadesini kullandı.
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Ermenistan'ın saldırılarına tepki: Her şart altında Azerbaycan'ın yanındayız
Gündem

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Ermenistan'ın saldırılarına tepki: Her şart altında Azerbaycan'ın yanındayız

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan'daki sivillere düzenlediği saldırının bölge barışına karşı büyük bir provokasyon olduğunu belirtti. Kurtulmuş, "Türkiye olarak her zaman, her şart altında Azerbaycan'ın yanındayız" dedi.
Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Hükümetin kararıyla sıkı yönetim ve tam seferberlik ilan edildi
Dünya

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Hükümetin kararıyla sıkı yönetim ve tam seferberlik ilan edildi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ'daki gerilimin yeniden tırmanması üzerine seferberlik açıklaması yaptı. Paşinyan Facebook hesabından paylaştığı açıklamada , "Değerli vatandaşlar, şu anda Ermenistan hükümetinin kararıyla sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan edildi. Seferberlik kapsamındaki herkesi askerlik şubelerine başvurmaya çağırıyorum" ifadelerni kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.