Gündem Eğitim uçağı düştü

Gaziantep Üniversitesine ait eğitim uçağı, Adıyaman'da düştü - Adıyaman haber

Eğitim uçağı düştü

Gaziantep Üniversitesine ait eğitim uçağının Adıyaman'da düşmesi sonucu kursiyer pilot hayatını kaybetti. Adıyaman Valisi Kalkancı, uçağın düşüş nedeninin yapılacak incelemelerin ardından kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Haber Merkezi AA
Adıyaman’ın Besni ilçesinde eğitim uçağı düştü.
Adıyaman’ın Besni ilçesinde eğitim uçağı düştü.

Gaziantep Üniversitesine ait eğitim uçağının Adıyaman'da düşmesi sonucu kursiyer pilot hayatını kaybetti.

Validen Açıklama

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Besni ilçesinde düşen Gaziantep Üniversitesine (GAÜN) ait eğitim uçağının enkazında inceleme yapmak üzere Adıyaman Havalimanı'ndan teknik bir ekibin görevlendirildiğini belirtti.

Kalkancı, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde Besni ilçesinde GAÜN'e bağlı eğitim uçağının düştüğünü öğrendiklerini söyledi.

Eğitim uçağının staj gören bir öğrenci tarafından kullanıldığını belirten Kalkancı, şunları kaydetti:

  • "Kısa zamanda uçağın enkazına ulaşıldı ve söndürme çalışmaları yapıldı. Uçakta gerekli incelemeleri yapmak üzere Adıyaman Havalimanı'mızdan da teknik bir ekibi oraya yönlendirdik. Bu arada, görgü şahitleri pilotun uçaktan atladığını söylemişlerdi. Bunun üzerine pilotu aramaya başladık. Besni'ye bağlı Köseceli beldemizin yakınlarında pilotumuza ulaştık ama maalesef hayatını kaybetmişti. Tek kişilik bir uçak olduğu için başka pilot ve yolcu bulunmamaktaydı."

Kalkancı, uçağın enkazı ile pilotun cenazesinin bulunduğu nokta arasında yaklaşık 20 kilometre mesafe bulunduğunu vurgulayarak, uçağın düşüş nedeninin yapılacak incelemelerin ardından kamuoyu ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Düşen uçağın pilotunun son görüntüleri ortaya çıktı
OYNAT 00:25
Düşen uçağın pilotunun son görüntüleri ortaya çıktı
Adıyaman'ın Besni ilçesine sabah saatlerinde eğitim uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden 40 yaşındaki Mehmet Önal'ın son görüntüleri ortaya çıktı. Pilotun "hoşça kal" ifadesi dikkat çekti.


Adıyaman'da eğitim uçağı düştü: Pilot hayatını kaybetti
OYNAT 00:32
Adıyaman'da eğitim uçağı düştü: Pilot hayatını kaybetti
Gaziantep'ten havalanan henüz kime ait olduğu belirlenemeyen eğitim uçağı sabah saatlerinde Besni ilçesi 4. Etap TOKİ yakınlarına düştü. Büyük bir gürültüyle düşen uçak yere çakıldıktan sonra alev topuna döndü.

Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı
GÜNDEM
Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı

Rus uçağı düştü: 32 ölü
DÜNYA
Rus uçağı düştü: 32 ölü
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.