Gündem Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek - Son dakika haberleri

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme davetine olumlu yanıt aldığını söyledi. İmamoğlu, "Zaten Sayın Erdoğan'dan randevu talep etmeden önce genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan izin aldım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu'nun kendisi ile görüşme talebiyle ilgili olarak, "Kendisine kapım açık. Bay Kemal'den izin alabilir mi bilmiyorum. Alabilirse kapım açık. Çaysa çay, kahveyse kahve. Görüşebiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

Haber Merkezi DHA
Ekrem İmamoğlu - Cumhurbaşkanı Erdoğan
Ekrem İmamoğlu - Cumhurbaşkanı Erdoğan

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talep ettiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu'ndan izin aldım

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamalar üzerine konuşan İmamoğlu şunları söyledi:
  • "Bu sabah resmi yazılı davetimize Sayın Cumhurbaşkanının bu kadar kısa zamanda olumlu yanıt vermesinden memnun oldum. Ben parti disiplini olan bir CHP üyesiyim. Zaten Sayın Erdoğan'dan randevu talep etmeden önce genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan izin aldım. Genel başkanımız bu konularda çok anlayışlıdır. Daha önce Başbakan iken Sayın Binali Yıldırım ile de görüşmüştüm. O görüşme için de izin almıştım. Görüşmenin günü ve yeri hakkında resmî yanıt geldiği zaman bilgimiz olacak. Ev sahibi olmadığım için bir yer söyleyemem" dedi.

Erdoğan 'İzin alırsa gelsin' demişti

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, "Benim kapım herkese açık. Ama Bay Kemal'den izin alabilir mi bilmiyorum. Biliyorsunuz Bay Kemal Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile arası pek iyi değil. Ama Bay Kemal'den izin alırsa, seve seve karşılarım. Kahveyse kahve, çaysa çay onu da ikram ederim" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç açıklaması
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç açıklaması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.