Gündem Fransadaki bıçaklı saldırıya Türkiyeden sert tepki

Fransa'daki bıçaklı saldırıya Türkiye'den sert tepki

Fransa'da düzenlenen bıçaklı saldırıya Türkiye'den sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sözcüsü İbrahim Kalın "Terörün dini, dili, rengi yoktur. Menfur terör saldırısını kınıyoruz" derken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise "Terör, aşırılık ve şiddete karşı Fransız halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz" açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi AA
Saldırı Notre-Dame kilisesi yakınlarında meydana gelmişti.
Saldırı Notre-Dame kilisesi yakınlarında meydana gelmişti.

Fransa'nın Nice şehrindeki Notre-Dame kilisesi yakınlarında düzenlenen bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmişti. Olaya ilişkin Türkiye'den sert tepkiler geldi.

Fransa’da bıçaklı saldırı: 3 ölü
DÜNYA
Fransa’da bıçaklı saldırı: 3 ölü

"Terörün her türüne karşıyız"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, saldırıya ilişkin yaptığı paylaşımda, "Terörün dini, dili, rengi yoktur. Terörün ve aşırıcılığın her türüne karşı kararlılıkla ve dayanışma içinde mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Vahşi saldırıyı şiddetle kınıyoruz"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından, "Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi’nde gerçekleştirilen vahşi saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terör, aşırılık ve şiddete karşı Fransız halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz" mesajını paylaştı.


Dışişleri Bakanlığı: Fransa'daki saldırıyı şiddetle kınıyoruz
GÜNDEM
Dışişleri Bakanlığı: Fransa'daki saldırıyı şiddetle kınıyoruz


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.