Gündem Havalimanı personeline hakaretler eden Funda Esençe resen soruşturma açıldı

Havalimanı personeline hakaretler eden Funda Esenç'e re'sen soruşturma açıldı

İstanbul Havalimanı'nda özel bir hava yolu şirketinin İstanbul-Bodrum tarifeli seferinin gecikmesi nedeniyle çıkan tartışmada, görevliye ağır hakaretlerde bulunan Funda Esenç isimli kadın yolcu hakkında Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı herhangi bir şikayet beklemeden, re'sen soruşturma başlattı. Hakarete uğrayan, havalimanı çalışanı T.S ise pazartesi günü suç duyurusunda bulunacak.

Mustafa Sait Özkan Yeni Şafak
Funda Esenç (sarı saçlı) isimli kadının havalimanı personeline hakaretler ettiği anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
Funda Esenç (sarı saçlı) isimli kadının havalimanı personeline hakaretler ettiği anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

İstanbul Havalimanı'nda özel bir hava yolu şirketinin İstanbul-Bodrum tarifeli seferinin gecikmesi nedeniyle çıkan tartışmada, görevliye ağır hakaretlerde bulunan Funda Esenç isimli kadın yolcu hakkında Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı re’sen, yani herhangi bir şikayet beklemeden soruşturma başlattı.

Esenç şüpheli sıfatıyla ifade verecek
Esenç hakkındaki soruşturmanın ‘hakaret’ suçu kapsamında başlatıldığı öğrenildi. Hakarete uğrayan Çelebi yer hizmetleri şirketi personeli T.S’nin de Pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. T.S’nin soruşturma kapsamında Pazartesi günü ifadesi alınması beklenirken, şüpheli Funda Esenç’in de önümüzdeki günlerde şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınması bekleniyor.

Kamere kayıtları incelenecek
Soruşturmayı başlatan Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı gerek sosyal medya gerekse havalimanı güvenlik kamera kayıtlarının temin edilmesine karar verdi.

Uçağı rötar yapan kadın, personele hakaret etti
OYNAT 00,43
Uçağı rötar yapan kadın, personele hakaret etti
İstanbul Havalimanı'ndan Milas-Bodrum'a sefer yapması planlanan uçak henüz belirlenemeyen neden dolayı bir saat rötar yaptı. Uçağın bulunduğu kapı önünde bekleyen yolcular rötardan dolayı yer hizmeti veren görevlilere tepki gösterdi. Bu sırada bir kadın yolcu, yer hizmeti personeline hakaret etmeye başladı. O anlar bir yolcunun cep telefonu ile çektiği görüntülere yansıdı.

HAVALANINDA NE OLMUŞTU?
Alınan bilgiye göre, dün saat 17.10'da İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a gitmesi planlanan Atlasglobal Hava Yolları'na ait tarifeli uçak, rötar yaptı.

Terminalde sefer saatini bekleyen bazı yolcular, havalimanında bilet işlemlerini yapan görevlilere rötardan dolayı tepki gösterdi.

Uçağın kalkışını bekleyen yolcular arasında yer alan F.E, Çelebi yer hizmetleri şirketi personeli T.S'ye hakaret etmeye başladı.

Kadın yolcu F.E'nin hakaretlerini bir süre daha sürdürmesi nedeniyle diğer yolcular bu duruma tepki gösterdi. Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken taraflar birbirinden şikayetçi olmadı.

Yaklaşık 20 dakika gecikme yaşanan tarifeli uçak, yolcularıyla saat 17.30'da Bodrum'a hareket etti.

Bir yolcu da tartışma anını görüntüleyerek sosyal medyadan paylaştı. Görüntüleri izleyen vatandaşlar, yaşananlara tepki gösterdi. Sosyal medyada, hakarete uğrayan havalimanı çalışanına destek mesajları yağdı.

Çelebi yer hizmetleri şirketinden yapılan açıklamada, yaşanan tartışma nedeniyle hakarete uğrayan çalışanın her zaman yanında olunacağı belirtilerek, sürecin yakından takip edildiği bildirildi.

Atlaglobal'in resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da "25.04.2019 tarihli 'İST-BJV KK 42' seferimiz öncesinde yer hizmetleri personelimizin maruz bırakıldığı üzücü olayı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu üzücü durumla ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

F.E'nin çalıştığı kurum olarak ifade edilen Pro İletişim'in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada da "F.E, şirketimizde kısa bir süre çalışmış olup, yaklaşık 1 sene önce de ayrılmıştır" denildi.

Gürgen Öz'den personele hakaret eden kadına cevap
OYNAT 00:58
Gürgen Öz'den personele hakaret eden kadına cevap
Oyuncu Gürgen Öz, İstanbul Havalimanı yer hizmetlerinde çalışan kadın işçiyi, uçağın rötar yapması sebebiyle aşağılayan ve ağıza alınmayacak sözlerle hakaret eden Funda Esenç'e Instagram hesabından paylaştığı videoyla cevap verdi. Öz,'ün 'Gün geçmiyor ki güzel memleketimde bir çirkeflik daha yaşanmasın. Bu profil meşhur bizim memlekette, param var diye herkesi hakir görebilen, görgüsüz, bomboş daha insan olamamış tipler. Bunlar her yerde!” notuyla paylaştığı videosu kısa sürede binlerce kişi tarafından beğenilerek paylaşıldı.

Görevliye hakaret eden yolcu 'kara listeye' girecek mi?
GÜNDEM
Görevliye hakaret eden yolcu 'kara listeye' girecek mi?

Oyuncu Serkan Balbal havaalanında yaşananları anlattı
HAYAT
Oyuncu Serkan Balbal havaalanında yaşananları anlattı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.