Gündem Halime nine yürekleri ısıttı Askerlerimizin ayakları üşümesin

Halime nine yürekleri ısıttı: Askerlerimizin ayakları üşümesin

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Aliköy köyünde oturan 88 yaşındaki Halime Altan, Mehmetçikler için kendi elleriyle örmüş olduğu 54 çift yün çorabı Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı’na teslim etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA İHA
Kütahya haberleri: Halime nine askerlere çorap ördü
Halime Altan, Mehmetçikler için ördüğü yün çorapları Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, 88 yaşındaki Halime Altan, ördüğü yün çorapları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan askerlere ulaştırılması için İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim etti.

Halime ninenin ördüğü yün çoraplar
Halime ninenin ördüğü yün çoraplar

Mehmetçik gönüllerde taht kurdu: Silah değil yardım eli uzattı
GÜNDEM
Mehmetçik gönüllerde taht kurdu: Silah değil yardım eli uzattı

"Askerlerimizin ayakları üşümesin"

  • Aliköy köyünde ikamet eden Altan, "Mehmetçik üşümesin" diye 54 çift yün çorap ördü. Bu çorapların askerlere gönderilmesi için İlçe Jandarma Komutanlığına gelen Altan, "Emanetlerimi askerlerimize ulaştırın, benden selam söyleyin, ayakları üşümesin diye ördüm, Allah hepinizi korusun." dedi.

Asker tıraşı: Mazlum neredeyse Mehmetçik orada
DÜNYA
Asker tıraşı: Mazlum neredeyse Mehmetçik orada

"Halime annemiz kalbimizi ısıttı"

Kütahya Valisi Ali Çelik de

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan Mehmetçiklerimiz için ördüğü yün çorapları Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığımıza teslim eden 88 yaşındaki Halime annemiz kalbimizi ısıttı.
Bizleri duygulandıran Halime annemize şükranlarımı sunuyor, ellerinden öpüyorum.
pic.twitter.com/8RintuYYMo

— Ali Çelik (@alicelik_64) December 7, 2021" target="_blank" rel="nofollow">sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan Mehmetçiklerimiz için ördüğü yün çorapları, Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığımıza teslim eden 88 yaşındaki Halime annemiz, kalbimizi ısıttı. Bizleri duygulandıran Halime annemize şükranlarımı sunuyor, ellerinden öpüyorum." ifadesini kullandı.

Mehmetçik şefkati: Türk askeri Kabil'deki kontrol noktasında annesinden ayrı düşen Hadiya bebeğe sahip çıktı
FOTOĞRAF 13
Title
Taliban'ın kontrolü ele geçirdiği Kabil'de ülkeyi terk etmek isteyenlerin, Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı çevresindeki umutlu bekleyişi sürüyor. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce kişi, geceyi de havalimanı kontrol noktasında geçirerek tahliye işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.
Title
Kontrol kapılarında bekleyen binlerce kişi zor şartlarda ülkeden tahliye edilmeyi beklerken havalimanında görevli Türk güvenlik güçleri, ihtiyacı olanlara yardım elini uzatarak dünyaya örnek oluyor. Bekleyişlerini sürdürenlere su ve yiyecek dağıtan Türk askeri, tahliye işlemleriyle de ilgileniyor.
Title
Pasaport ve evrak kontrollerini yapan askerler, tahliye için geldiği kontrol noktasında pasaportunu kaybettiğini fark ederek panik yaşayan kadını sakinleştirmeye çalıştı. Kadına, \"Sorun yok, sakin ol\" diyen görevli askerler, su verdikleri kadının yüzünü yıkamasına yardımcı oldu.
Title
Havalimanı çevresinde yaşanan karışıklıkta Farista Rahmani, iki aylık bebeği Hadiya Rahmani ve eşi Ali Musa Rahmani'den ayrı düştü. Ali Musa Rahmani uzun süre aradığı eşini bulamadı. Bebeğin eşyaları da annede kaldığından çaresizlik içinde bekleyen babaya, askeri hat içerisindeki kuzey kapısında Türk askeri yardım elini uzattı.
Title
Baba ve bebeği güvenli bölgeye getiren Türk askeri, bebeğin altını temizleyerek mama ile karnını doyurdu. Bebek daha sonra babasına teslim edildi.
Title
Havalimanı kontrol noktalarında içeriye alınmak için günlerdir bekleyen Afganlar, havalimanını çevreleyen yaklaşık 5 metrelik duvarları da zaman zaman aşmaya çalışıyor. Bu sırada yaşanan izdihamda çocuklar ezilme tehlikesi geçiriyor. Havaalanı dışından askeri hat içinde kalan güvenli bölgeye girmek isteyen kalabalığın neden olduğu izdihamda ezilme tehlikesi yaşayan bir çocuk da Türk askeri ve özel harekat polislerinin yardımıyla kurtarıldı. Ailesinin duvarın karşı tarafından uzattığı çocuk, güvenli bölgeye alındı. Kurtarılan çocuk daha sonra ailesine teslim edildi.
Title
Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı bünyesindeki Türk askerleri, tahliye işlemleri için diğer ülke askerleriyle iş birliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Ülkeden ayrılmak isteyenlerin tahliyesi ve havalimanının güvenliği için yoğun mesai yapan askerler, yemeklerini Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndaki sosyal tesiste birlikte yiyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Mehmetçik şefkati: Türk askeri Kabil'deki kontrol noktasında annesinden ayrı düşen Hadiya bebeğe sahip çıktı
Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nda görev yapan Türk güvenlik güçleri, çaresizlik görüntülerinin yaşandığı bölgede ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatarak dünyaya örnek oluyor. Havalimanında çıkan kargaşada eşinin kaybolduğunu belirten Afgan babanın yardımına koşan askerler, altını değiştirip mama verdikleri iki aylık bebeği babaya teslim etti. Havalimanındaki güvenli bölgeye girmek isteyenlerin neden olduğu izdihamda ezilme tehlikesi geçiren çocuk, asker ve özel harekat polisleri tarafından duvardan çekilerek kurtarıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.