Gündem Mavi Marmara şehitleri Çankırıda anıldı

Mavi Marmara şehitleri Çankırı'da anıldı

İsrail ordusunun uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği baskında şehit olanlar, Çankırı'da anıldı.

Haber Merkezi AA
Mavi Marmara şehitleri Çankırıda anıldı
Mavi Marmara şehitleri anıldı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Karatekin Parkı'nda gerçekleştirilen anma etkinliğinde, bir grup ellerinde Türk bayrağı ve afiş açtı.

Hasan Kale, grup adına yaptığı konuşmada, Mavi Marmara baskının üzerinden 7 yıl geçtiğini hatırlattı.

Aradan geçen 7 yıla rağmen Mavi Marmara'nın dünya gündeminden hiç düşmediğini belirten Kale, "Mağdurların yürüttüğü hukuki mücadele, önümüzdeki dönemde de gündemde kalacağını göstermiştir. Batı'nın bugüne kadar savunmuş olduğu ne kadar değer varsa hepsini yerle bir etmiş olan İsrail'e karşı uluslararası alanda yükseltilmiş olan hukuki ve insani mücadele daha bir kararlılıkla sürmektedir." ifadelerini kullandı.

Mavi Marmara olayının Türkiye İsrail sorunu olmadığına dikkati çeken Kale, şunları söyledi:

"Bu sadece Filistinlilerin de meselesi değildir. Tüm dünyanın vicdan sahibi insanları ile siyonist işgalciler arasındaki bir var oluş mücadelesidir. Mavi Marmara'nın misyonunu ısrarla daraltmaya çalışan ve onu iki taraf arasındaki siyasi bir çekişmeye indirgeyen tüm yaklaşımların yanlış olduğunu özellikle vurguluyoruz."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.