Gündem Meral Akşener Siirtte "Siz Kürdistana geldiniz" diyen esnafa tepkisiz kaldı

Meral Akşener Siirt’te "Siz Kürdistan’a geldiniz" diyen esnafa tepkisiz kaldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olaylı geçen Siirt ziyaretinde bir esnaf, Akşener’e “Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki 'Kürdistan' inkar ediliyor” dedi. Bu sözlere tepki göstermeyen Akşener, "Sen burası Kürdistan diye tarif edebilirsin. Seni inkar eden yok" şeklinde yanıt verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Meral Akşener Siirt’te Siz Kürdistan’a geldiniz diyen esnafa tepkisiz kaldı
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e esnaftan "Kürdistan" sorusu.

Gittiği her şehirde tepkiyle karşılaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt'teki temasları da olaylı geçti. Akşener'e soru soran bir vatandaş, İYİ Partililerin tepkisiyle karşılaştı. Akşener'in aracına binmesiyle vatandaşın üzerine yürüyen partililer, polis ekipleri tarafından durduruldu.

"KÜRDİSTAN'A GELDİNİZ"

Akşener esnaf ziyareti gerçekleştirdiği sırada da Cemil Taşkesen adlı esnafın, "Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor." sözleriyle karşılaştı.

Meral Akşener Siirt’te “Siz Kürdistan’a geldiniz” diyen esnafa tepkisiz kaldı
OYNAT 00:55
Meral Akşener Siirt’te “Siz Kürdistan’a geldiniz” diyen esnafa tepkisiz kaldı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Siirt'te esnaf ziyaretinde bulundu. Bir esnaf, Akşener'e “Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki 'Kürdistan' inkar ediliyor' dedi. Bu sözlere tepki göstermeyen Akşener, “Bir miyiz, bütün müyüz? Sen buna 'evet' diyorsan... Seni inkar eden yok' şeklinde yanıt verdi.

"SENİ İNKAR EDEN YOK"

"Geldiğiniz yer Kürdistandır" sözlerine tepki göstermeyen Akşener, "Bir miyiz, bütün müyüz? Sen buna 'evet' diyorsan... Seni inkar eden yok. Sen burası Kürdistan diye tarif edebilirsin" şeklinde cevaplar verdi.

İYİ Partililer Akşener'e soru soran vatandaşın üzerine yürüdü
OYNAT 00:45
İYİ Partililer Akşener'e soru soran vatandaşın üzerine yürüdü
Kent ziyaretlerinde sık sık gerginlik yaşanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu kez Siirt'e gitti. Burada Akşener'e soru soran bir vatandaş, İYİ Partililerin tepkisiyle karşılaştı. Akşener'in aracına binmesiyle vatandaşın üzerine yürüyen partililer, polis ekipleri tarafından durduruldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.