Gündem MHP lideri Bahçeliden Kılıçdaroğlu açıklaması İPi bırak HDPden ayrıl MHPye gel

MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması: İP'i bırak HDP'den ayrıl MHP'ye gel

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP’yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır." diye konuştu. Bahçeli "Kılıçdaroğlu, HDP’li işbirlikçileri ve İP’li yoldaşları devamlı Sonbaharda seçim olabileceğini konuşuyorlar. Seçim zamanında olacak diyoruz, zihni melekeleri tıkalı olduğundan algılayamıyorlar" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
MHP lideri Bahçeliden Kılıçdaroğlu açıklaması: İPi bırak HDPden ayrıl MHPye gel
MHP Genel Başkanı Bahçeli açıklama yaptı.

MHP lideri Bahçeli'nin açıklamaları şöyle;

CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti. Kabak tadı verse bile, siyasi eğlenceye dönüşen grup toplantılarında kurusıkı atışın, yalan edebiyatının inceliklerini sahneliyor.

Dün yine tutulmuş aklıyla, kararmış vicdanıyla haykıran gerçeklere, meydan okuyan hakikatlere sırtını döndü. Tek gündem konumuzun kendisi olduğunu dile getirdi. İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşurmuş, ağız var, dil var, fakat akıl ve ahlak derseniz işte o yok.

"KRİTİK BİR İTİRAFLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakarsınız önemli bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu çıkışından memnuniyet duyduğumu da saklayamam. En azından altı okun içindeki milliyetçiliği hatırlamış!

Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP’yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır.

OYNAT 00:59
"Ey CHP sizin nereniz Türk ki Andımız'a sahip çıkacaksınız?"
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 13. Olağan Büyük Kurultayı'nda açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Andımız tartışmaları ile ilgili CHP'nin suçlamalarına sert çıktı. 'Ey CHP yönetimi sizin nereniz Türk ki andımıza sahip çıkacaksınız? Sizin nereniz doğru ki Andımızı söylemek size yakışacaktır?' sözleriyle CHP'ye yüklenen Bahçeli sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

'Biz varlığımızı Türk varlığına armağan etmişken, sizin kimlerin tutsağı, kimlerin taşeronu kimlerin hizmetkarı olduğunu bilmeyen kalmış mıdır?

Bu arada Kılıçdaroğlu'na da tavsiyem aklı varsa kendine saklasın arayacağı varsa durmasın arasın cesaretin varsa yüreği yetiyorsa bölücü dostlarına rest çekip tüm bağlarını koparsın.'


Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir. Hatta açık çek veriyorum, 2023 Haziran ayında Tunceli’den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin.

Bu vaadimiz ve vaki davetimiz Kılıçdaroğlu’nun milliyetçiliği kadar gerçekçidir! Zira bizim herkese kapımız açıktır, bizim yüreğimizde yenilenmiş ve yüklerinden kurtulmuş Kılıçdaroğlu’na bile yer vardır. Onu sevgiyle kucaklayacak, geçmişini unutturacak hoşgörümüz ortadadır.

"ZİHNİ MELEKELERİ TIKALI OLDUĞUNDAN ALGILAYAMIYORLAR"

Bir diğer ele alınması gereken konu ise şudur: Kılıçdaroğlu, HDP’li işbirlikçileri ve İP’li yoldaşları devamlı Sonbaharda seçim olabileceğini konuşuyorlar. Yok diyoruz, anlamıyorlar. Seçim zamanında olacak diyoruz, zihni melekeleri tıkalı olduğundan algılayamıyorlar.

Daha ilginci, televizyon ekranlarında sabit ama haftalık ücret mukabilinde yorum yapan bildik isimler, Kılıçdaroğlu’ndan aldıkları asparagas sufleleri cansiperane savunuyorlar, servis ediyorlar, nöbetleşe gündem işgaline soyunuyorlar. Ne söylesek nafile, hep aynı havadalar.

OYNAT 00:30
"Son baharda seçim olur diyenler, rüyalarında darı ambarı düşlüyor"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Erken seçim söylentilerine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli 'Sonbaharda seçim olur diyenler rüyalarında darı ambarı düşlüyorlar' şeklinde konuştu.


"KUKLA GİBİ OYNATILIYORLAR"

Mesela, Necdet Saraç, Şaban Sevinç, Ali Haydar Fırat, Hakan Bayrakçı, Orhan Bursalı ve Sevilay Yılman’a varıncaya kadar farklı televizyon ekranlarda CHP’nin hem sözcülüğünü hem seçim kulisi yapan ücretli tetikçilere üzülüyorum, durmadan yırtınıp kendilerini paralıyorlar.

Bunların karşısında beşlik simit gibi dizilen bazı gazeteci ve eski siyasetçiler de evet haklısınız, ama diyerek söze başlayıp acayip gerdan kırıyorlar. Erken seçim siparişini Okyanus ötesinden mi berisinden mi aldıkları muamma olsa da, kukla gibi oynatılıyorlar.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminin nasıl olacağı, bu konudaki gerek ve yeter şartların nelerden teşekkül ettiği bu hacıyatmazlar tarafından ya bilinmiyor ya da bilinse de gerçeğin üzeri örtülüyor.

TBMM’de seçim kararının alınması için ihtiyaç duyulan çoğunluğa sahip olmadan, Cumhurbaşkanı’nın da bu konuda net tavrı bilinmesine rağmen, Sonbaharda seçim olabilir demek Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve toplumsal huzurunu hançerlemek isteyenlere hizmettir.

Partisindeki taciz ve tecavüzleri görmezden gelen Kılıçdaroğlu kadınlara söz verdi: Hakkınızı sonuna kadar savunacağım
OYNAT 00:30
Partisindeki taciz ve tecavüzleri görmezden gelen Kılıçdaroğlu kadınlara söz verdi: Hakkınızı sonuna kadar savunacağım
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılırken, kendi partisinde peş peşe ortaya çıkan taciz ve tecavüz olaylarına sessiz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise kadınlara seslenerek ''Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım, söz veriyorum.' dedi.


"KILIÇDAROĞLU BİZİM HALI OLDUĞUMUZU SÖYLEMİŞ"

Peki, bunun neresi demokrasidir? Neresi özgürlüktür? Neresinde adamlık ve ahlak vardır? Televizyon sahipleri acaba, Kılıçdaroğlu’nun seçim spekülasyonun gündemde kalması için gizil ve gizemli bir destek mi vermektedir? Boş lafa, boş tantanaya, boşuna çabaya karnımız toktur.

Kılıçdaroğlu, bizim halı olduğumuzu söylemiş. O halde sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üstümüze bassın. Halı değiliz, ama haya sahibiyiz, vatan ve millet sevdalısıyız. Bu iftirayı atanların haysiyetlerinin kimler tarafından çiğnendiğini hem biz hem de millet biliyor.

Süleyman Şah Türbesi konusunda bize laf eden Kılıçdaroğlu, eğer aramıza katılırsa, zincirlerinden kurtulup bize doğru akarsa, geçmişte neler söylediğimizi, nasıl bir duruş gösterdiğimizi tek tek, heceleye heceleye, okumayı yeni öğrenen çocuklara anlatır gibi öğreteceğim. Söz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ciddiyetsiz ve itibarsız sözlerine karşı esasen siyasi üslubuma çok da uygun olmayan bir tarzda cevap vermek durumunda kaldım. Hiç kimse kusura bakmasın, ama hak edene hak ettiği gibi davranmak görevimizdir.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye savunma: Niye eleştireyim?
OYNAT 00:52
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye savunma: Niye eleştireyim?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de kendisine yöneltilen 'HDP'yi niye eleştirmiyorsunuz?' sorusuna 'Neden eleştireyim. Onlar hükümet mi? Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. İttifakı bozmaya çalışıyorlar' cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu toplantının basına kapalı olduğunu teyit ettikten sonra seslendi: İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz
OYNAT 00:59
Kılıçdaroğlu toplantının basına kapalı olduğunu teyit ettikten sonra seslendi: İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz
Kırıkkale'de 'Kanaat Önderleri Buluşması'na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programın ikinci bölümünün basına kapalı olduğunu teyit ettirdikten sonra kendisine istenilen sorunun sorulmasını isteyerek katılımcılara seslendi: Sorduğunuz her soruya cevap vereceğim. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Buna başka politikacı cesaret edebilir mi?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.