Gündem MHPde sıcak gün

MHP'de sıcak gün

Parti içi muhalefetin iki önemli ismi Sinan Oğan ve Koray Aydın'ın ardından​ gözlerin çevrildiği Meral Akşener'in de bugün 'genel başkanlığa' adaylığını açıklaması​ bekleniyor.

Abone Ol Google News
İzzet Kaya Yeni Şafak
MHPde sıcak gün
1 Kasım seçimleri ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) yaşanan 'genel başkanlık' tartışmalarında yeni bir dönemece giriliyor. Parti içi muhalefetin iki önemli ismi Sinan Oğan ve Koray Aydın'ın ardından Meral Akşener'in de bugün genel başkanlığa adaylığını açıklaması bekleniyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye 'kongreyi topla' çağrısı yapması beklenen Akşener 23 Kasım'da Twitter hesabından "Partimizin, olağanüstü Kurultay çağrısına ilişkin görüşlerimi açıklayacağım basın toplantısını, 30 Kasım 2015 Pazartesi günü düzenleyeceğim" açıklamasını yapmıştı.

Meral Akşener tarih verdi
GÜNDEM
Meral Akşener tarih verdi


Önce tüzük

Bahçeli cephesi ise kurultay tarihini 2018 olarak açıkladı. Olağanüstü kurultay toplansa dahi muhaliflerin önce tüzüğü değiştirmeleri gerekiyor. Bin 241 delege bulunan partide 249 imza ile olağanüstü kurultay toplansa bile MHP tüzüğüne göre bu kurultayda genel başkan seçimi yapılamıyor. Muhalifler önce 621 delegenin desteği ile olağanüstü kurultayda tüzük değişikliği yapıp ardından da seçimli kurultay yolunun açılması gerekiyor. Muhaliflerin tüzük değişikliğinin ardından tekrar olağanüstü kurultay çağrısı yapması gerekiyor.

Tüzük kurultayı için gerekli imzaya rağmen genel merkez tarafından kongre çağrısı yapılmazsa MHP Genel Merkezi ile muhaliflerin bu aşamada mahkemelik olabileceği belirtiliyor.

Koray Aydın'dan Bahçeli'ye: Gereğini yap
GÜNDEM
Koray Aydın'dan Bahçeli'ye: Gereğini yap
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.