Gündem MSÜ sınav sonuçları açıklandı

​MSÜ sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM MSÜ sınav sonucu öğrenme ekranı

MSÜ sınav sonuçları açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 7 Nisan'da düzenlenen 2019-MSÜ sınav sonuçlarını adaylar, ÖSYM'nin sitesinden kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi.

7 Nisan'da 2019 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2019-MSÜ) değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Öte yandan sınav sonuçları, yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerli olacak.

MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor?

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için 2019-MSÜ'ye katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak gerekiyor. 2019-MSÜ'ye katılacak adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 29 Nisan-17 Mayıs'ta "https://www.personeltemin.msb.gov.tr" internet adresine girerek yapmaları gerekiyor.

Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, ikinci seçim aşamalarına çağrılmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.