Gündem Ne kadar İngilizce o kadar tost

Ne kadar İngilizce o kadar tost

Eskişehir’de Kardeşler Ortaokulu’nda görevli İngilizce öğretmeni Davut Atış, öğrencilerinin pratik yapması amacıyla haftanın iki günü teneffüslerde kantinde çalışıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Öğrenciler istemden memnun.
Öğrenciler istemden memnun.

Atış, mizahi bir dille, “Önceden hazırlığınızı yapın. Ne istediğinizi öğrenin ve alışverişe gelin. Derdini anlatamayana tost yok.” diyerek alışverişe gelenleri İngilizce konuşmaya yönlendiriyor. Mesleğinde 10 yılı geride bırakan Davut Atış, “Karşılarında bir öğretmen var ve ondan simit, ayran istiyorlar fakat bunu isterken Türkçe değil İngilizce konuşacaklar. Hemen adapte oldular. Özellikle bana İngilizce konuşabildiklerini ispatlamak için hazırlanıp gelen öğrencilerim oluyor. Her teneffüs gelip bir şeyler alarak kendilerini ispatlıyorlar” dedi.

Kantinde Atış’a yardım eden 6. sınıf öğrencisi Mehmet Can Sağır da öğretmenleri Atış’ın, kendilerine İngilizceyi en iyi şekilde öğretmeye çalıştığını kaydetti. Sağır, “Arkadaşlarım da bu sayede daha güzel öğreniyor. Bilmediğimiz kelimeleri hemen öğrenme fırsatı buluyoruz” şeklinde konuştu.

Çocuklar çocuk gibi davranmıyor
GÜNDEM
Çocuklar çocuk gibi davranmıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.