Gündem O kız Rakkada öldürüldü

O kız Rakka'da öldürüldü

Gezi olayları sürecinde “Kırmızı fularlı kız” olarak popüler olan ve Gezi’yi destekleyen medyanın “cici çocuk” olarak pazarladığı Ayşe Deniz Karacagil, Rakka’da öldürüldü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
O kız Rakkada öldürüldü
​O kız Rakka'da öldürüldü

Gezi olaylarında medyanın cici çocuk olarak tanıttığı Ayşe Deniz Karacagil terör örgütü PYD saflarında savaşırken öldürüldü. Karacagil, İstanbul’da hükümete karşı başlatılan Gezi olaylarının Antalya ayağında yer almış, son dönemlerin en büyük vandallığa imza atan sol grupların arasında yasa dışı eylemlere katılmıştı. Karacagil, Gezi olaylarında katıldığı yasadışı eylemler yüzünden yargılanması sürerken Cüneyt Özdemir, onu CNN Türk’teki 5N 1K programına davet etmiş ve “Kırmızı fularlı kız” sıfatını Türkiye’ye ezberletmişti.

KARAYILAN’IN ÖZEL KALEMİ!

Gezi’den sonra PKK’ya katılan Karacagil, Kandil’de örgütün elebaşlarından Murat Karayılan tarafından eğitime alındı. Karayılan sözde Avrupa’dan Sorumlu Özel Kalem Müdiresi yapıp birlikte poz verdiği Ayşe Deniz’e “Destan Yörük” kod adı verilmişti. Karayılan’ın yakın ilgisinden dolayı diğer kadın teröristler tarafından dışlanan Karacagil, ABD’nin Suriye’yi sömürme planı çerçevesinde başlatılan Rakka operasyonuna gönderildi.

Ayşe Deniz Karacagil Karayılan'la böyle poz vermişti.
Ayşe Deniz Karacagil Karayılan'la böyle poz vermişti.

DEAŞ’LA ÇATIŞIRKEN ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütü PYD saflarında DEAŞ’a karşı savaşan Karacagil Rakka’da çıkan çatışmada öldürüldü. Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında DEAŞ’la yaptığı çatışmada öldüğü belirtilen Karacagil, Antalya’daki Gezi Parkı Eylemleri’ne katıldığı için gözaltına alınmıştı. 103 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Karacagil’in PKK’nın kamplarında boy göstermişti. Örgüte katılmadan önce annesini arayan Karacagil, “ Ben özgürlük sanatçısıyım. Üzülme” dediği ortaya çıkmıştı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.