Gündem Öğrencilerin ev sorununa bu uygulama son verecek

Öğrencilerin ev sorununa bu uygulama son verecek

Farklı illerden üniversite okumak için geldikleri İstanbul’da başta ev, mobilya, arkadaş bulma gibi çeşitli sıkıntılar yaşayan öğrenciler, akranlarının yaşamını kolaylaştıracak ‘Student’s Home’ adlı web sitesi ve aplikasyonunu hayata geçirdi. Öğrencilere destek olmak için geliştirilen uygulama ile daha hızlı kolay ev bulma, kampanyalı mobilya paketleri gibi hizmetler sunuluyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Öğrencilerin ev sorununa bu uygulama son verecek
Fotoğraf: Arşiv

Kayseri, Bursa, Muğla ve İzmir’den İstanbul’a eğitim görmek için gelen Ali Samed Güneş, Ezgi Özdil, Nur Aydın, Ege Tokdemir, Metin Erşahin ve Ege Uçucu, kiralık ev bulmakta sıkıntı yaşamalarından yola çıkarak üniversiteye başlayan akranlarının ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik hizmet sunup destek olmak amacıyla kısa ismi ‘S-Home’ olan ‘Student’s Home’ adlı web sitesi ve aplikasyonunu geliştirdi. Öğrenciler arasında dayanışma ağının güçlenmesini hedefleyen genç girişimciler, geliştirdikleri yeni uygulama ile başta daha hızlı ve kolay ev bulma, kampanyalı mobilya paketleri, anlaşmalı işletmelerden indirimler, fatura ve abonelik işlemleri, sosyalleşip eğlenmek için çeşitli aktiviteler, evcil hayvan sahiplenme, indirimli nakliye ve tadilat gibi hizmetleri sunuyor.

Ali Samed Güneş
Ali Samed Güneş

AYNI SORUNLARI YAŞADIM

Okumak için geldikleri kentte yaşadıkları sorunların kendilerine çıkış yolu olduğunu söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi, kurucu başkan Ali Samed Güneş, "Projeyi, farklı bir şehirden İstanbul’a üniversite okumak için gelen öğrencilerin ev bulmakta sıkıntısı çekmemesi için geliştirdik. Aynı sorunları İstanbul’a ilk geldiğimiz zamanlarda ben de yaşadım. Ev ararken ailemle görüştüm bana eşyalı ev bulmamı söylediler. Yeni geldiğim için mobilya bulurken zorlanacağımı düşündüler haklılar, nitekim öyle de oldu" dedi.

EVİNİ BULUYORUZ, MOBİLYA İHTİYACINI GİDERİYORUZ

  • Kayseri’den üniversiteyi okumak için İstanbul’a geldiğini anlatan Güneş, ev bulmak için birçok emlakçı gezdiğini ve sorun yaşadığını dile getirerek şöyle konuştu: “Ev aradığımda çok sıkıntı yaşadım. Emlakçılarla öğrencilerin ilişkisi problemliydi, birbirimizi anlamıyorduk. Buradan hareketle projeyi hayata geçirdik. Öğrencinin evini buluyoruz, mobilya ihtiyacını gideriyoruz. Öğrenciye verdiğimiz ayrıcalıklar kartıyla anlaşmalı olduğumuz kafe ve restoranlarda indirim uygulatıyoruz. Ayrıca, sosyalleşme platformumuz var, kart sahiplerini buraya da dahil ediyoruz. Her zaman yardım etmek için WhatsApp grubuna ekliyoruz, destek oluyoruz.”

Yüz yüze eğitime izin yok: Milli Eğitim Bakanı Selçuk iddialara yönelik açıklamada bulundu
GÜNDEM
Yüz yüze eğitime izin yok: Milli Eğitim Bakanı Selçuk iddialara yönelik açıklamada bulundu
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parklarda bankta yatanların öğrencilikle ilgisi yok
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parklarda bankta yatanların öğrencilikle ilgisi yok

Kabine toplantısının ardından ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet yurtlarında kapasite yetersizliği olduğu iddialarıyla ilgili kendilerine gelen eleştirilere yanıt verdi. 'Barınamıyoruz' adı altında eylemler düzenleyenlerin, parklarda bankta yatanların öğrencilikle ilgisi olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Bunlar kendilerine göre sözde öğrenci. Bunlar aynen Gezi Parkı neyse bir başka versiyonudur." dedi. Cumhurbaşkanı, muhalefetin bu iddialar üzerinden hükümeti hedef alın siyaset devşirmesine ilişkin de, "Hükümete geldiğimizde 190 olan yurt sayısını 774'e 182 bin olan yatak kapasitesini 719 bine biz çıkardık. Türkiye, dünyanın en fazla sayıda kamu öğrenci yurduna ve yatağına sahip ülkesidir. Bay Kemal bunlardan haberin var mı?" ifadelerini kullandı.
Diyanet'ten 'yapay et' açıklaması: Helal olduğuna dair fetvamız yok
Hayat

Diyanet'ten 'yapay et' açıklaması: Helal olduğuna dair fetvamız yok

Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada yayılan iddialar sonrası, Din İşleri Yüksek Kurulunun 'yapay etin caiz olduğuna dair' herhangi bir fetvası olmadığını açıkladı.
Altı ülke İstanbul'da olağanüstü toplandı: Afganistan’da kalıcı barışa destek vurgusu
Gündem

Altı ülke İstanbul'da olağanüstü toplandı: Afganistan’da kalıcı barışa destek vurgusu

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi), Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde Afganistan ana gündemiyle bugün toplandı. Toplantının sonuç bildirgesinde Afganistan'daki gelişmelerin farklı yönleri ve yansımaları konusunda istişare ve eşgüdüm içinde kalmaya karar verildiği ifade edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.