|

Petek 'Kaya'ya çarptı!

Petek Dinçöz'le Kaya Çilingiroğlu arasındaki 'özürlülere yapılan yardım' konusundaki tartışmaya Türkiye Sakatlar Derneği de katıldı. Dernek Başkanı Boyraz,"Petek'i kınıyoruz, Kaya'nın arkasındayız" dedi

Yeni Şafak
00:00 - 11/10/2005 Salı
Güncelleme: 11:19 - 5/06/2017 Pazartesi
Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv
---------------------------------- manset -------------------------------------------
---------------------- manset ---------------------

 • YASİN YILMAZ / İSTANBUL

  Şarkıcı Petek Dinçöz'le Kaya Çilingiroğlu arasında bir süredir devam eden 'özürlülere bağışlanan parayla ilgili' tartışmaya Türkiye Sakatlar Derneği de katıldı. Petek Dinçöz, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Yönetim Kurulu'nda bulunan Kaya Çilingiroğlu'na, vakfa aktarması için yüklüce bağışta bulunduğunu ancak paranın yerini bulmadığını iddia etmiş, Çilingiroğlu ise düzenlediği basın toplantısında " Petek, dizisinde oynamamı teklif etti, ben de vakfa 25 bin dolar bağış yapmasını istedim. Sonrasında ise bu tür iddialarla karşılaştım" demişti.

  Bu açıklamaların ardından, tartışmaya dün de Türkiye Sakatlar Derneği katıldı. Basın toplantısı düzenleyen Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, Dinçöz'ün karalamalarına duyarsız kalmayacaklarını, 8.5 milyon engelli adına son sözü kendilerinin söyleyeceğini belirtti.

  O BİZE HÜLYA'NIN HEDİYESİ

  Boyraz, "Petek Dinçöz, engelliler yararına bir şeyler yapabilmek için gecesini gündüzüne katan insanlara ve engellilere 'Eksik makbuz aldım' diyerek büyük haksızlık ve kötülük etmektedir. Kaya Çilingiroğlu, hayatını engellilere adamış, gezdiği, dolaştığı her yerde engelli insanlar yararına bir şeyler yapabilmek için çırpınan Hülya Avşar'ın bizlere kazandırdığı bir kişidir. Kendisini her zaman minnet ve sevgiyle anıyoruz ve arkasındayız. Petek Dinçöz'ü, esefle ve şiddetle kınıyoruz" diye açıklamada bulundu.

  Sakatlar Derneği İstanbul 2. Şube Başkanı Binnur Semiz de "Petek Dinçöz bizi kullanamaz. Petek Hanım'ın, sakatlar üzerinden prim yaptığını düşünüyoruz" dedi.


  ----------------- imza------------------

  ----------------- imza------------------ • #Arşiv
  #Yeni Şafak Arşiv
  19 yıl önce