|
Gündem

Provokatif ve art niyetli

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Alman siyasetçilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tutumlarına tepki gösterdi.

Yeni Şafak ve
04:00 . 30/06/2017 Cuma
Yeni Şafak
İbrahim Kalın

İbrahim Kalın

Kalın, yaptığı yazılı açıklamada, “Bazı Alman siyasetçiler tarafından yapılan provokatif ve art niyetli açıklamalar kabul edilemez” dedi.

Alman siyasilerin her fırsatta demokrasi, insan hakları ve özgürlük konusunda Türkiye’ye ders vermeye kalktığına dikkati çeken Kalın, “Terör örgütlerine, darbecilere ve kanun kaçaklarına kol kanat gererken, Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarımızla buluşmalarına engel olmaya çalışmaları Avrupa’da hüküm süren çifte standartların en somut göstergesidir. Demokrasiye inandıklarını iddia eden bu kişilerin Türk demokrasisini ortadan kaldırmak isteyenleri desteklemek yerine devletimizin ve milletimizin yanında olması beklenir” diye konuştu.

SEÇİME KURBAN EDİLMESİN

Erdoğan’ın Avrupa ile ilişkilerde tüm olumsuzluklara rağmen yapıcı bir tavır izlediğini hatırlatan Kalın, “Cumhurbaşkanı, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla buluşmasının sudan sebeplerle engellemeye çalışılması, dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle de bağdaşmaz. Alman makamlarının referandum sürecinde yapılan vahim hataları tekrarlamayacağını umuyor, yüzyıllara dayanan Türk-Alman ilişkilerini kısa vadeli seçim hesaplarına kurban edilmemesi gereğini bu vesileyle tekrar hatırlatıyoruz” dedi.

#Recep Tayyip Erdoğan
#İbrahim Kalın
#Almanya
6 yıl önce
default-profile-img