Gündem İbrahim Kalın Türkiye bu saldırılar karşısında Azerbaycanın yanındadır

Son dakika haberleri: İbrahim Kalın'dan Azerbaycan'a destek mesajı: Türkiye Azerbaycan’ın yanındadır

İbrahim Kalın: Türkiye bu saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanındadır

Ermenistan'ın cephe hattında Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başladı. Saldırıda hayatını kaybeden sivillerin olduğu açıklanırken Azerbaycan ordusu da karşı saldırı başlattı. Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan Azerbaycan'a destek mesajı geldi. Sözcü Kalın, Ermenistan'a saldırılarına karşı "Türkiye, bu saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanındadır. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Azerbaycan yalnız değildir. Türkiye’nin tam desteğine sahiptir” dedi.

Haber Merkezi İHA
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını kınayarak, “Türkiye, bu saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanındadır” dedi.

Ermenistan ordusu ateşle oynuyor: Azerbaycan'a geniş çaplı saldırı başlattılar
DÜNYA
Ermenistan ordusu ateşle oynuyor: Azerbaycan'a geniş çaplı saldırı başlattılar

TÜRKİYE'NİN AZERBAYCAN'A DESTEĞİ TAM

Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ermenistan sivil yerleşim birimlerine saldırarak ateşkesi ihlal etmiş ve barış ve istikrara karşı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Uluslararası toplum bu tehlikeli provokasyona derhal dur demelidir. Türkiye, bu saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanındadır. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Azerbaycan yalnız değildir. Türkiye’nin tam desteğine sahiptir” ifadelerini kullandı.

Pişman olacaklar
DÜNYA
Pişman olacaklar

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.