Gündem Tır ve kamyonların İstanbula girişi yasaklandı

Tır ve kamyonların İstanbul'a girişi yasaklandı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yoğun kar yağışı nedeniyle Kocaeli'den İstanbul istikametine tır ve kamyon trafiğinin durdurulduğunu açıkladı. Vali Yavuz, "Trafik akışını daha sağlıklı kılabilmek için aldığımız bir karar bu" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Tır ve kamyonların İstanbula girişi yasaklandı
Arşiv

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, İstanbul'dan Kocaeli'ye tır ve kamyonların geçişine izin verilmediğini hatırlatarak, Kocaeli'den de İstanbul istikametine yoğun kar yağışı nedeniyle kısıtlama getirdiklerini kaydetti.

"İSTANBUL'LA İŞ BİRLİĞİ YAPARAK ALINMIŞ BİR KARAR"

Bu kısıtlamadan yaş sebze ve meyve ile sağlık gereçleri taşıyan tır ve kamyonların hariç tutulduğunu aktaran Yavuz, "Bunu taşıyan tır ve kamyonlara izin veriyoruz. Onun dışındakileri bir müddet bekleteceğiz. Çünkü yoğun bir kar yağışı var. Trafik akışını daha sağlıklı kılabilmek için aldığımız bir karar bu. İstanbul'la iş birliği yaparak alınmış bir karar." diye konuştu.

Günlerdir uyarısı yapılan Aybar fırtınası İstanbul'u fena vurdu: Araçlar ilerlemekte güçlük çekti
FOTOĞRAF 29
Title
İstanbul'da 9 Mart'tan bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı.

Anadolu Yakası'nın Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Ataşehir, Beykoz ve Maltepe ilçelerinde günün ilk saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı aralıklarla etkili oluyor.
Title
Kar yağışı nedeniyle araçlar zorlukla ilerliyor. Bazı araçlar da kar yağışı nedeniyle rampalarda ilerlemekte zorlandı. Ayrıca vatandaşların da yer yer tipi şeklinde görülen yağış nedeniyle zor anlar yaşadığı gözlendi.

Title
Çekmeköy ve Sancaktepe'de de tipi şeklinde görülen kar yağışı etkili oluyor. Şile otobanında seyreden araçlar yoğun yağıştan ötürü güçlükle ilerliyor.
Title
TEM ve D-100 kara yolunda araçlar kar yağışından dolayı yavaş şekilde ilerlerken, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin karla mücadele ekipleri, kar yağışı başladığı anlarda tuzlama çalışması yapıyor.

Kar yağışı Avrupa Yakası'nda da etkili olurken, yağış nedeniyle evlerin çatıları, ara sokaklar ve yol kenarındaki yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı.
Title
Ayrıca etkili yağış, Avcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta da devam ediyor.

Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Günlerdir uyarısı yapılan Aybar fırtınası İstanbul'u fena vurdu: Araçlar ilerlemekte güçlük çekti
Meteoroloji Genel Müdürlüğü başta olmak üzere resmi kurumlar tarafından günlerdir uyarısı yapılan Aybar fırtınası İstanbul'u vurdu. 9 Mart'ta başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı. Araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

İstanbul kara teslim: Sürücüler yollarda kaldı
OYNAT 00:52
İstanbul kara teslim: Sürücüler yollarda kaldı
İstanbul'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Şiddetli kar yağışı nedeniyle bazı sürücüler yolda kaldı. Araçlarını yol kenarında bırakan vatandaşlar toplu taşımaya yöneldi. Kar yağışının ilerleyen saatlerde etkisini artırması bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.