Gündem Yaz Kuran kursu için kayıtlar başlıyor 11 Temmuza kadar sürecek

Yaz Kur'an kursu için kayıtlar başlıyor: 11 Temmuz'a kadar sürecek

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen yaz Kur'an kurslarına başvurular yarın başlıyor. Başvurular, cami, kurs veya Diyanet'in internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Yüz yüze kurslardaki öğrencilerin ateşi her gün ölçülecek. Hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

Haber Merkezi AA
Yaz Kuran kursu başvuruları ne zaman başlıyor?
Fotoğraf: Arşiv

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, başvurular, cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden 11 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Çocuklarda yüz yüze eğitim

Kurslara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt yaptırabilecek. Buna göre, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruba sadece yüz yüze eğitim verilecek.

Gençlere eğitim online verilecek

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden yapabileceği başvuruların ardından eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olacak. 16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden alınacak, eğitimler sadece çevrim içi olacak.

Her gün ateş ölçümü yapılacak

Kur'an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek. Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

20 Ağustos'da sona erecek

Kovid-19 tedbirleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayacak Kur'an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Yaz Kur’an Kursları 5 Temmuz'da başlıyor
GÜNDEM
Yaz Kur’an Kursları 5 Temmuz'da başlıyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.