Hayat Bakan Kaya Fox TVnin mikrofonunu kaldırttı

Bakan Kaya Fox TV'nin mikrofonunu kaldırttı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eşi İlyas Kaya ile ilgili yalan haber yapan Fox TV'nin mikrofonunu "Ben ona konuşmayacağım" diyerek kaldırttı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bakan Kaya Fox TVnin mikrofonunu kaldırttı
Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, Fox Tv'de hakkında yapılan yalan haberle ilgili konuyu yargıya taşıdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 8. Boğaziçi Zirvesi'ndeki konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Muhabirlerin sorusu öncesinde kendisine uzatılan mikrofonlar arasındaki Fox TV mikrofonunu gösteren Bakan Kaya, "Ben ona konuşmayacağım, buradan alırsınız, kusura bakmayın, sizinle ilgisi yok yanlış anlamayın" dedi.

Mikrofonları tutan muhabir de Fox TV’nin mikrofonunu kameramana geri verdi. Bakan Kaya daha sonra soruları cevapladı.

Olayın geçmişi

Bakan Kaya'nın eşi hakkında yalan haber yapan İsmail Küçükkaya, Kaya'nın eşinin telefonunda ByLock çıktığını söylemişti. Bakan Kaya da bunun üzerine Küçükkaya'ya dava açtı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) de yapılan haber dolayısıyla Fox Tv'ye ceza kesti.

Bakan Kaya olayla ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

  • "Bazı basın organlarında eşim ve şahsım hakkında yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum"

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Bakan Kaya açıklaması
GÜNDEM
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Bakan Kaya açıklaması

Bakan Kaya'dan eşi ile ilgili iddialara yanıt
GÜNDEM
Bakan Kaya'dan eşi ile ilgili iddialara yanıt

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.