Hayat Cem Karacanın şarkısı sansürlendi oğlu kızdı Harbiden gerizekalısınız

Çarpışma'da ​Cem Karaca'nın şarkısı sansürlendi oğlu kızdı: Harbiden gerizekalısınız

Cem Karaca'nın şarkısı sansürlendi oğlu kızdı: Harbiden gerizekalısınız

Show TV'de yayınlanan 'Çarpışma' dizisinde Türk rock müziğinin usta yorumcularından Cem Karaca'nın 'Namus Belası' şarkısına sansür uygulandı. Karaca'nın oğlu Emrah Karaca söz konusu sansüre, "Sizler harbiden gerizekalısınız. Yıllarca sansürle mücadele ettik demek hala mücadeleye devam" ifadeleriyle tepki gösterdi. Tweetini silen Emrah Karaca, yeni bir açıklama yaparak, "Bunları aştık sanıyorduk birilerinin sansür uyguluyor olma düşüncesi bile çok irite edici" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Çarpışma dizisinin baş rollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu oynuyor.
Çarpışma dizisinin baş rollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu oynuyor.

Show TV'de yayınlanan Çarpışma dizisinin geçen hafta yayınlanan bölümündeki bir sahnede Türk müziğinin usta sanatçılarından merhum Cem Karaca'nın 'Namus Belası' şarkısına yer verildi. Ancak şarkının bir kısmı sansürlendi. Sansüre tepki gösteren Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Twitterdan öğrendiğim kadarı ile Cem Karaca Namus Belası kullanılan bir dizide şarkının sözlerine sansür uygulanmış! Sizler harbiden gerizekalısınız! Yıllarca sansürle mücadele ettik demek hala mücadeleye devam! Bunun hesabını sormak şart oldu… Hadi bakalım çarpışmaaa."

Attığı tweeti silen Emrah Karaca sonrasında ise şunları yazdı:

Sansür yıllarca sanatçılar için sorun oldu! Tek kanallı ülkede yasaklı olmak bu sanatçılar için zaten çok zordu, bunları aştık sanıyorduk birilerinin sansür uyguluyor olma düşüncesi bile çok irite edici. Dizilerde ve filmlerde bu şarkılar yaşıyor ve yaşamaya devam edecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.