Hayat Düzce "okuyor"

Düzce "okuyor"

Düzce'de vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla "Kitabını al gel" etkinliği düzenlendi. Düzce Üniversitesinden öğrencilerin sosyal paylaşım siteleri üzerinden organize ettiği etkinlik kapsamında kent merkezindeki açık alanda bir araya gelenler, 1 saat süreyle kitap okudu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Düzce okuyor
Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Elif Kanbur, gazetecilere yaptığı açıklamada, aldıkları olumlu tepkiler üzerine ikinci kez "Kitabını al gel" etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının, gençleri kitap okumaya teşvik etmek olduğunu dile getiren Kanbur, "Sosyal paylaşım siteleri üzerinden organize ettiğimiz etkinlik kapsamında katılımcılar 50 il ve 10 ülkede aynı anda kitap okudu. Ülkemizde başta üniversite öğrencileri olmak üzere kitap okuma oranının çok düşük olduğunu düşünüyoruz. Farkındalık oluşturmak için organizasyonlarımız devam edecek" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.