Hayat Gişe açılış rekoru kırdı 644 milyon izleyici

Gişe açılış rekoru kırdı: 644 milyon izleyici

"Avengers: Infinity War" filminin devamı niteliğinde olan ve bu hafta vizyona giren "Avengers: Endgame", tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi oldu. Film bir günde 644 milyon kişi tarafından izlenirken, bir hafta içinde 1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Haber Merkezi AA
Avengers: Endgame
Avengers: Endgame

"Avengers: Infinity War"' serisinin devamı olarak çekilen "Avengers: Endgame" gösterime girdiği ilk gün, dünyada 644 milyon gişeye ulaşarak, "tüm zamanların en iyi gişe açılışı yapan filmi" unvanını elde etti.

Bu hafta tüm dünyada vizyona giren filmden önce tüm dünyada en iyi açılış gişesi rekorunu, 641 milyon ile "Avengers: Infinity War" elinde tutuyordu.

Açılış gişesi: 300 milyon dolar

Kuzey Amerika'da 156.7 milyon dolara, ABD'de ise 310 milyon dolara ulaşarak, bu iki bölgede de açılış gişe rekorlarını kırdı. Hollywood'daki sinema sektörünün uzmanlarına göre Avengers: Endgame, bu hafta sonu 300 milyon dolar hasılat yaparak 257 milyon dolarla rekoru elinde bulunduran Avengers Infinity War'u geçip, gişede tüm zamanların 'En İyi Açılış Yapan' filmi olacak.

Bir haftada 1 milyon doları aşacak

Avengers: Endgame'in tüm dünyada ilk hafta sonu hasılatının ise 1 milyar dolara ulaşabileceği iddia ediliyor. Sektör uzmanları özellikle Çin'den gelecek gişe rakamlarıyla Endgame'in Amerika dışında 650-700 milyon dolar bir hasılat elde edebileceğini böylece de 1 milyar dolar barajını en hızla açan film olacağını söylüyorlar.

'Tek günde en çok hasılat yapan film' rekorunu kıran Avengers: Endgame'in 10 günde ise 1.5 milyar dolar hasılat yapması bekleniyor.

Fenomen dizi ekranlara geri dönüyor
HAYAT
Fenomen dizi ekranlara geri dönüyor

Sen Anlat Karadeniz'de tepki çeken sahne
HAYAT
Sen Anlat Karadeniz'de tepki çeken sahne

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.