Hayat Kurtlar Vadisi Pusu 238bölümde heyecan doruktaydı

Kurtlar Vadisi Pusu 238.bölümde heyecan doruktaydı

Kurtlar Vadisi Pusu 238.bölümünde Ömer Baba'nın sır vasiyeti çok konuşuldu. Ayrıca Kurtlar Vadisi Pusu'da Brandon’ın istediği ortam oluştu. O ve ekibi için her şey yolunda gitti. İşte ayrıntılar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kurtlar Vadisi Pusu 238.bölümde heyecan doruktaydı

Ömer Baba'nın sır vasiyeti..

Ömer Baba'nın vefatından sonra avukatı Polat Alemdar'ı bir vasiyetnamenin varlığından haberdar etmiş, ancak bu vasiyetnamenin üç kişinin nezaretinde açılabileceğini belirtmişti. Buna göre, Polat Alemdar, Hoca ve Süha Tarık bir araya geldiğinde vasiyet zarfı açılacaktı.

Uzun uğraşlar sonucunda Süha Tarık'ı bulmayı başaran Polat, avukata vasiyeti açtırınca hayatının sürpriziyle karşılaştı. Zarfın içinden çıkan kağıtlar boştu. Üzerinde hiçbir yazı yer almıyordu. Bunun ne anlama geldiğini bilen Süha Bey, Polat Alemdar'a ve Hoca'ya her şeyi anlattı.

Süha Tarık'ın anlattığına göre; Ömer Baba, yüzyıllardır süregelen Türk-İslam geleneğinin gizli bir üst akıl yapılanmasının bütün icraatlerı, eylemleri, sırları, hedefleri gibi her şeyi kaydeden, adeta bir hard-disk gibi çalışan Sır Katibi'ydi. Polat Alemdar bile babasının bu sırrını bilmiyordu. Ömer Baba'nın vefatıyla birlikte yeni Sır Katibi Süha Tarık olmuştu.

Kurtlar Vadisi Pusu'da Süha Tarık, vasiyetnamenin açılmasından sonra gizli bir mekanda yer alan sır kitabına, seyirciyi daha fazla şaşırtan şu satırları yazdı:

"Eski Sır Katibi Ömer Candan'ın vasiyeti vesilesiyle Polat Alemdar ve Ak Saçlı'yla görüştüm.

Arabistan, Rumeli, Kafkasya coğrafyasında beklediğimiz siyasi değişimler ve savaşlar öncesinde merkezimize bağlı 52 ocağımızın ittifakla aldığı teklifi Polat Alemdar'a ilettim.

Yeni yüzyılda yürütülen örtülü operasyonların hem dini, hem milli kimliğimizi terörist ilan etmeye yönelik olduğunda hemfikiriz. Polat Alemdar, ocaklarımızın yetiştirdiği ve uzun süredir uyandırılmayı bekleyen ekibimizin lideri olmayı kabul etti. bugün güneşin doğuşundan itibaren Sır Hanesi'nde beklemeye başladı. Bana emanet edilen bilgileri bugünden sonra Polat Alemdar'la paylaşacağım.

Hilalin yıldızıyla buluşmasının tarihi bugündür."

Akif’e kurulan kumpas planı kusursuz bir biçimde işlemektedir. Brandon’ın istediği ortam oluşmuştur. O ve ekibi için her şey yolunda gitmektedir. Tabii, tek plan yapanın kendisi olmadığından habersiz... Reşat, sert tavrının işlerini kolaylaştıracağını umarken, Fehmi’den gelen hamle bundan sonra atacağı adımları çok daha iyi düşünmesine neden olur. Polat Alemdar, büyük uğraşlar sonucunda da olsa nihayet Süha’yı bulur. Ne yazık ki sorularının cevabını bulmak yerine, daha zor sorularla karşı karşıya kalır. Peki, Süha’nın herkesten sakladığı büyük sır nedir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.