Hayat Mavi koylara gidebilmek için sıraya giriyorlar

Mavi koylara gidebilmek için sıraya giriyorlar

Türkiye'nin gözde tatil merkezilerinden Bodrum'a gelen yerli ve yabancı turistler, mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz koylara tur tekneleriyle gidebilmek için sıra bekliyor. Aileleri ve yakınlarıyla Bodrum guletlerinin yanı sıra "korsan gemi" görünümlü tur tekneleriyle koylara açılan turistler, tatilin tadını çıkarıyor.

Haber Merkezi AA
Türkiye'nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum'a gelen yerli ve yabancı turistler, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği koylara tur tekneleriyle gidebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Yaz tatillerini geçirmek için Bodrum'a gelen turistlerin öncelikli tercihleri arasında mavi yolculuk geliyor. Bodrum'un farklı noktalarından günübirlik teknelerle mavi tura çıkan tatilciler, cennet koyların keyfini çıkarıyor.

İlçede bulunan Akvaryum, Dalgıç, Haremtan, Poyraz gibi koylara düzenlenen turlara katılan tatilciler, sabahın erken saatlerinden itibaren limanlara gelerek tura çıkacakları teknelerin yanında hazır bekliyor. Kumbahçe Limanı'nda demirli Bodrum guletleri ile "korsan gemi" görünümü verilen teknelere binen tatilciler, akşam saatlerine kadar güzel ve keyifli bir gün geçiriyor.

Deniz Motorları Taşıyıcıları Kumbahçe Kooperatifi Başkanı Vahap Özkan, mavi tura olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Kooperatif olarak günde ortalama bin kişiyi mavi tura çıkarttıklarını ifade eden Özkan, "Yerli turisti daha çok taşıyoruz. Sezon boyunca taşıdığımız turist sayısı 190 bini buluyor. Kooperatif olarak günde 14 mavi tur teknesiyle tura çıkıyoruz." dedi."Tatilciler en çok korsan teknelere rağbet gösteriyor
"

Özkan, ilçeye Antalya'dan getirttikleri ve "Korsan gemi" görünümlü teknelere tatilcilerin oldukça ilgi gösterdiğini anlattı.

Bu teknelerin turizme olumlu katkı sağladığına dikkati çeken Özkan, "Bu tekneler hem Bodrum'un reklamı için hem bizim reklamımız için çok güzel oldu. Bodrum'un yanı sıra birçok bölgeden turist de ağırlıyoruz. İnsanlar mutlu gelip, mutlu ayrılıyor. Biz müşterileri bir günlük düşünmüyoruz, sürekli düşünüyoruz." dedi.

"Tora 3" isimli günlük tur teknesinin sahibi Hakan Emir de Bodrum'a tatil için gelen yerli ve yabancı tatilcileri ilçedeki birbirinden güzel koylarla buluşturduklarını kaydetti.

Orak Adası'nın Bodrum'un en özel koyları arasında olduğunu ifade eden Emir, "Türkiye'de herkesin görmesi gereken bir yer. Altı beyaz kum muhteşem bir yer. Bodrum'un her yeri ayrı bir güzellikte. Karaada var, Meteor Çukuru var, Poyraz Koy ve Tavşan Burnu gibi muhteşem koylarımız var." diye konuştu.

Bodrum'un denizinin Türkiye'de hiçbir yerde olmadığının altını çizen Emir, şunları söyledi:

"Şuan ağırlıklı yerli turistleri ağırlıyor olsak da Almanya, Rusya, Hollanda, İngiltere gibi ülkelerden gelen tatilciler de var. Biz her geçen gün mavi turla ilgili elimizden gelen tanıtımı yapıyoruz."
Bir günde 5 koy geziyorlar


Dark Angel isimli tekne sahibi Sabri Yüksel de turizm sezonundan oldukça memnun olduklarını ifade etti. Yüksel, mavi tura yurtdışından daha çok Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere gibi ülkelerden gelen turistlerin olduğunu belirtti.

Bodrum'un koylarının oldukça tercih edildiğini anlatan Yüksel, "İnsanlar daha çok Bodrum'un güzelliklerine geliyor. Temiz denizine geliyor. Tatilcilere bir günde 5 farklı koyu gezdiriyoruz. Her gittiğimiz yerde de bir saat kalıyoruz. Korsan teknelere de vatandaşlar ilgi gösteriyor." diye konuştu.

Bodrum'a tatil için Ankara'dan gelen muhasebeci Hakan Yeşil, ilçede bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Bodrum'un doğası ve kültürel zenginlikleriyle eşsiz bir yer olduğuna dikkati çeken Yeşil, "Burada rahat bir tatil geçirme peşindeyiz. Güzel bir ada gezisi yapmayı planlıyoruz. Tatilin tadını çıkartacağız. En sevdiğim şey denizlerde dolaşmak. İnşallah beklediğimiz gibi de olur." dedi.

Türkiye'nin her bir bölgesinin ayrı güzellikte olduğunu anlatan Yeşil, "Özellikle mavi turlar bizim için vazgeçilmez bir şey. Ailecek her yıl devamlı ve isteyerek geliyoruz. Çok keyif alıyoruz." diye konuştu./**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.