|

Neşe Karaböcek: Erdoğan çok şey yaptı kimse sarsmaya kalkmasın

Usta sanatçı Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki yaptığı önemli faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin gelişiminin büyük olduğunu belirten sanatçı Karaböcek, "Sayın Erdoğan ülkemiz için çok şey yaptı. Kimse bunu sarsmaya kalkmasın. Cumhuriyetten beri Türkiye hiç gerilemedi, artan bir hızla ilerliyor. Türkiye dünyada daha güçlü bir ülke konumuna geldi" dedi.

Yeni Şafak
11:35 - 29/10/2018 Pazartesi
Güncelleme: 12:05 - 29/10/2018 Pazartesi
Diğer
Sanatçı Neşe Karaböcek.
Sanatçı Neşe Karaböcek.

Türkiye'deki müziğin ünlü isimlerinden Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın 'ülke için çok şey yaptığını' söylerken "Türkiye gerçekten de son yıllarda büyük bir ilerleme kaydetti, bunu kimse sarsmaya kalkmasın" diye konuştu.

Verdiği bir röportajda Karaböcek, "Türkiye'deki gelişimi nasıl buluyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

  • "Sayın Erdoğan ülkemiz için çok şey yaptı. Türkiye gerçekten de son yıllarda büyük bir ilerleme kaydetti, bunu kimse sarsmaya kalkmasın. Ulaşım, iletişim hiçbir ülkeden geri değil. Fakat beni asıl memnun eden, topluma sunulan sosyal hizmetlerin üst düzeyde olması. Örneğin; bugün devlet hastaneleri, pahalı özel hastaneler kadar modern donanımlı. Sağlık sisteminde bazı yönlerimizle Amerika'dan daha ilerideyiz. Cumhuriyetten beri Türkiye hiç gerilemedi, artan bir hızla ilerliyor. Türkiye dünyada artık hem daha tanınır, hem de daha güçlü bir ülke konumuna geldi."

Zigana Tüneli'nin kıymeti bilinmeli

Sabah'ın haberine göre, yıllar önce yaşadığı bir anısını anlatan Karaböcek, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin nereden nereye geldiğiyle ilgili bir anım daha var. Geçtiğimiz günlerde Zigana tüneliyle ilgili bir haber izledim. 15-16 yaşındayken turnede Zigana'dan otobüsle geçiyorduk. Kıştı, kar vardı. Bir taraf uçurum, diğer taraf dağ. Otobüs bozuldu. O daracık yolda kaldık. Uçurumun dibinde kurtlar dolaşıyor. Donma tehlikesi geçirirken kurtarıldık. Şimdi Zigana Tüneli'ni görünce sevindim, o korku dolu yolu geçenler bu tünelin değerini bilir."

Erdoğan ve Özal değer verdi

  • Söz sayın Erdoğan'dan açılmışken; kendisinin beni mutlu eden bir yönü de sanata ve sanatçılara çok değer vermesi. Rahmetli Turgut Özal da kıymet verirdi. Telif haklarımızı korumak için bandrol uygulaması önerimi götürdüğümde onu tanıyıp sevdim. Önerimi kabul etti, yasalaştırdı ve müzik üreticilerinden kitap yayın evlerine kadar telif haklarını korumaya başladı."
#Neşe Karaböcek
#Sanatçı
#Turgut Özal
#Cumhurbaşaknı Recep Tayyip Erdoğan
6 yıl önce