ÖZGÜN

Instagram’da anket nasıl yapılır? Anket özelliği artık Instagram'da

Instagram’a gelen özellikle birlikte kullanıcılar artık hikayelerine anket ekleyerek oylamaya sunabiliyorlar. Henüz bu özelliği nasıl kullanacağını bilmeyenler ise Instagram’da anket nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırıyor. Sizlere sunacağımız bilgiler ile Instagram’da anket yapmaya başlayabileceksiniz.

Haber Merkezi Diğer

Instagram’da anket nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Yapılan güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar merak ettiği soruların cevaplarını anket yoluyla oylamaya sunabilecek. İstediğiniz soru şeklini oylamaya sunabilir ve oy kullananları da görebilirsiniz. Peki Instagram’da anket nasıl yapılır?

Instagram'da anket nasıl yapılır?

Instagram'da hikâyelere anket eklemek için öncelikle anlık paylaşım için fotoğraf ya da video çekmek gerekiyor. Akabinde "çıkartmalar" bölümü üzerinden "anket" düğmesine tıklandığında ilk aşama tamamlanıyor.

Bu sayede ufak bir soru cümlesi yazıldığında "Evet" ya da "Hayır" seçenekli anket oluşturulmuş oluyor. Ancak bu Evet ya da Hayır seçenekleri üzerine tıklandığında da kelimeleri değiştirebilmek mümkün. Yani soracağınız soruya bağlı olarak bu seçenekleri de özelleştirebilirsiniz.


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.