|

Alan Ruschel gözyaşlarına boğuldu

Chapecoense'nin Kolombiya'da düşen uçak kazasında sağ kurtulan futbolcusu Alan Ruschel basının karşısına geçti. Mucize eseri hayatta kaldığını söyleyen Ruschel gözyaşlarına hakim olamadı.

Yeni Şafak
10:03 - 18/12/2016 Pazar
Güncelleme: 12:29 - 18/12/2016 Pazar
Yeni Şafak
Alan Ruschel, basın toplantısında   kaybettiği arkadaşları için gözyaşlarını tutamadı.
Alan Ruschel, basın toplantısında kaybettiği arkadaşları için gözyaşlarını tutamadı.

Kolombiya'da düşen uçak kazasında sağ kurtulan Chapecoense'li futbolcu Alan Ruschel hastaneden taburcu edildikten sonra ilk kez basının karşısına geçti.



Hayatta kalmasının mucize olduğunu vurgulayan Ruschel, arkadaşlarının çoğunu kaybettiğini söylerken gözyaşlarına boğuldu.



Ruschel şu açıklamaları yaptı:


  • "Herkese merhaba, Kelimeler yetmiyor açıklamaya. Karmakarışık duygular içerisindeyim. Yeniden burada olmak büyük bir mutluluk. Burada oturuyorum ama aynı zamanda yastayım. Birçok arkadaşımı kaybettim. O gün bir fotoğraf paylaşmıştım. Ertesi gün geçmişten söz ediyorduk. Dua ediyorum çünkü onlar artık Tanrı'yla beraberler. Aileleri için dua edeceğim. Geride kalanlar için. Bugün acı içerisindeyiz. Yeniden oynamak için her şeyi yapacağım. Buradaki doktorlarımı, Chapecoense'yi destekleyen insanları mutlu etmek için her şeyi yapacağım. Tanrı bunun tek açıklaması. Uçağın düştüğü anda Tanrı beni korudu. Ve o an dedim ki benim yapacak daha çok görevim var. Bunun tek açıklaması, hayatımda iki mucize var. Birincisi ben buradayım ve yaşıyorum. İkincisi ise yürüyebiliyorum. Doktorlar bana dedi ki bacağımda çok ciddi bir hasar var. Ancak buradayım ve yürüyorum. Bu Tanrı'nın bir mucizesi. Yalnızca onun mucizesi."











#Chapecoense
#Alan Ruschel
7 yıl önce
default-profile-img