|
Reklam
Reklam
Spor

Arda Turan: Çok dua alıyorum

Milli futbolcu Arda Turan, çok çalışarak bu noktaya geldiğini vurgularken, "Bence bazı şeyler hayatta saygıyı hak ediyordur. Sağ olsun ülkemin insanlarından çok dua alıyorum" dedi.

Yeni Şafak
09:21 . 31/01/2016 Pazar
AA

Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, La Liga'da Atletico Madrid'e karşı 2-1 kazandıkları maç sonrası basına yaptığı açıklamada, "Lig çok uzun bir maraton ama bir avantaj yakaladığımız açık" dedi.29. yaş gününü kutlayan ve Barcelona formasıyla ilk defa eski takımı Atletico Madrid'e karşı forma giyen Arda, "Benim için güzel bir gün. Kazandığımız için de çok mutluyum. Hem duygusal anlamda hem de maçın heyecanı açısından önemli bir gündü. Çok şükür kazandık. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum çünkü takımın parçası olmayı başardığımı düşünüyorum" diye konuştu.Elinden gelenin en iyisini verebilmek, takım halinde kupalar kazanabilmek için burada olduğunu vurgulayan Arda, "kupalara giden yolda önemli bir adım attığımızı düşünüyorum" açıklamasında bulundu.Barcelona'daki ilk 6 ayında oynayamamasına rağmen takımla birlikte antrenmana çıkıp, arkadaşlarını yakından tanıyarak uyum sürecini kolay geçirdiğini belirten milli futbolcu, "Oynamamanın dezavantajını bazı durumlarda avantaja çevirdim" değerlendirmesini yaptı."Bundan sonra hem kupalar kazanıp hem kariyerime bir şeyler ekleyip hem de Türk gençlerine örnek olmak istiyorum" diyen Arda Turan, "Burada olmak benim için çok anlamlı. O yüzden bunun keyfini çıkartıyorum" ifadelerini kullandı."Maddiyatı değil, kariyeri hedef almak lazım"

Genç Türk futbolculara yönelik olarak, "Maddiyatı değil, kariyeri hedef almak lazım" açıklamasında bulunan Arda, şöyle konuştu:"Seviyesine bakmaksızın Avrupa'nın her takımına gitmek lazım. Yurt dışına açılmak, yeni şeyler öğrenmek, ülkeyi temsil etmek ve oradan aldıklarınızı Türkiye'ye getirmek çok önemli diye düşünüyorum. Ülkemizdeki futbolcular içinde böyle bir fırsatı olan varsa, lütfen değerlendirsinler. Ama ben hayatım boyunca hiçbir futbolcuya 'şu kulübe gitsin' diye bir fikir söylemedim.""Çok dua alıyorum"

Arda Turan, Barcelona'daki takım arkadaşları ve futbol dünyasının diğer yıldızları gibi çalışarak bu noktaya geldiğini vurgularken, "Bence bazı şeyler hayatta saygıyı hak ediyordur. Sağ olsun ülkemin insanlarından çok büyük saygı görüyorum ve dua alıyorum. Onların hem kariyerim hem de milli takım açısından benden beklentilerini daha ileriye taşımaya çalışıyorum" diye konuştu."Türk gençlerine örnek olabiliyorsam ne mutlu bana. Artık en büyük hedeflerimden bir tanesi bu" ifadelerini kullanan Arda, hakkında çıkan bir kitaptan dolayı sosyal medyada çok güzel sözler aldığını, bir gencin "Abi ben o kitabı okuyorum ve benim hayallerime örnek oluyorsun" dediğini anlattı. Arda, "Benim için hayattaki en anlamlı şeyler bunlar. Allah'a şükürler olsun ki kariyerimde çok şey gördüm ve görmeye de devam ediyorum" şeklinde görüşlerini belirtti.Barcelona'da forma giymesiyle birlikte Katalan kulübünün Türkiye'ye olan ilgisinin de arttığının hatırlatılması üzerine ise Arda, "Ben burada sadece kendimi temsil etmiyorum. Ülkemin bir parçasıyım ve ülkemi de temsil ediyorum. Ülkemin tanınması ve ülkemi anlatmak açısından bunlar çok şey ifade ediyor. Bence çok güzel şeyler ve gösterdikleri hassasiyet, ülkeme yaklaşımlarının çok ılımlı ve anlamlı olması, hiçbir özel günümüzü kaçırmamalarından dolayı kulübüme çok teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu."Hayallerimin en tepesinde hep Barcelona vardı"

"Hayallerimin en tepesinde hep Barcelona ve Barcelona'nın oynadığı futbol vardı. Ama bunu geçmişte söyleseydim insanlar gülecekti" diyen Arda, şöyle devam etti:"O zaman, 'olmaz, yapamaz' diyeceklerdi. Çünkü bizim ülkemizde hep böyledir. Ama ben işime bakıyorum çünkü bu çalışmakla alakalı bir şey. Milli takımla ya da geleceğimle ilgili de hayallerim var ama söylemiyorum. Sadece çalışıyorum. İnşallah onlar olur. Ben şimdi bugünlerin keyfini çıkarıyorum. İnsanları eleştirmektense, nasıl oluyor, nasıl başarılıyor, ona bakılmalı. Buraya gelmenin her saniyesinde emek var."Arda ayrıca, 29. yaş günü dolayısıyla ailesi ve arkadaşlarının Barcelona'ya geldiğini, hep birlikte yemek yiyeceklerini sözlerine ekledi.#arda turan
#barcelona
#atletico madrid
7 yıl önce
default-profile-img