|
Spor

Diego Ribas'tan itiraf

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Diego Ribas, “Her geçen gün daha fazla uyum sağlıyorum. Burası en büyük değişimi yaşadığım yer oldu” dedi.

Yeni Şafak
17:23 . 12/01/2015 Pazartesi
IHA

Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Brezilyalı yıldız, daha iyi performans sergilemek istediğini belirterek, “Bunun için çalışıyorum çaba gösteriyorum. Daha farklı bir Diego göstermek istiyorum. Daha iyisini yapabileceğimi herkes de biliyor. Buraya şampiyon olmaya, şampiyon takımın bir parçası olmaya geldim. Benim için her şeyden önce takımın ligi şampiyon tamamlaması gelir” diye konuştu.


En büyük değişimi Fenerbahçe’de yaşadığını söyleyen Diego Ribas, “Bugün kendimi daha adapte hissediyorum, her geçen gün daha fazla uyum sağlıyorum. Burası en büyük değişimi yaşadığım yer oldu, her açıdan. Sezon başında teknik direktör değişikliği ile karşılaştık. Değişiklik hiçbir zaman kolay değil. Yeni hocanın felsefesine uyum sağlamak için sürece ihtiyaç vardır. Sezona böyle başladık. Kimseyi suçlamak ya da bahane için söylemiyorum bunları. Ne yaptıysam sorumlusu benim. Türkiye’de çok fazla olumlu şey de yaşıyorum. Negatiflik olsun diye bunları söylemiyorum. Her zaman biraz zamana ihtiyaç vardır, bunu söylemeye çalıştım. Aynı zamanda iyi performans gösterememiş olmam; takıma fazla katkı yapmak istemeden de kaynaklanabilir. Ligin ikinci yarısı hem benim hem de takım için daha iyi olacaktır” açıklamalarında bulundu.


'Hayatımda gördüğüm en mükemmeş taraftar grubu'

Başkan Aziz Yıldırım ve taraftarlardan övgüyle bahseden yıldız oyuncu, “Benim bugüne kadar sevildiğimi hissettiren, bu takıma kendimi daha fazla ait hissettiren taraftarlara tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Ne kadar sadık taraftar olduklarını hep gösterdiler, destekleri hiç değişmedi. Ben de bu desteği hiçbir zaman unutmayacağım. Hayatımda gördüğüm en mükemmel taraftar grubu. Buraya gelmeden önce de hep bahsediyorlardı buraya gelince ispatını gördüm. Çok özel bir taraftar grubu. Kesinlikle burada olacağım son güne kadar gösterdikleri sevginin karşılığını verebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Basında çıkan haberler beni de şaşırtıyorlar. Başkanımız Fenerbahçe’de benim için en önemli insan. Basına karşı bu durumu netleştirmiş olması benim içinde son derece önemliydi. Kendi adıma da şunu söyleyeyim, 3 yıllık sözleşmem var. Fenerbahçe’de 3 yılı tamamlamak istiyorum. Aklımdan Fenerbahçe’yi bırakmak hiç geçmedi. Tamamen ligin ikinci yarısını düşünüyorum. Bu takımı şampiyon yapmak için sonuna kadar çabalayıp, şampiyon olmak istiyorum” dedi.


'Zorlu bir ikinci yarı olacak'

Fikstür hakkında da açıklamalarda bulunan Diego, “En az ligin ilk yarsı kadar zorlu bir ikinci yarı olacak. Derbileri kendi sahamızda oynayacağız ama 10 deplasman maçımız var. Deplasmanların ne kadar zor oluğunu hepimiz biliyoruz. Biz böyle zorlu ikinci yarı için hazır olmayız, bu şekilde çalışmalarımızı şampiyon olmak için sürdüreceğiz” diye konuştu.
#Diego Ribas
#Fenerbahçe
#Aziz Yıldırım
8 yıl önce
default-profile-img