|

Elano İstanbul'a geldi

Galatasaray'ın yeni transferi olan Brezilyalı futbolcu İstanbul'a geldi. Elano, havalimanında sarı-kırmızılı taraftarlarca coşkulu biçimde karşılandı

Aa
00:00 - 31/07/2009 Cuma
Güncelleme: 19:34 - 31/07/2009 Cuma
Yeni Şafak
Elano İstanbul'a geldi
Elano İstanbul'a geldi


Galatasaray'ın, İngiltere'nin Manchester City takımından transfer ettiği Brezilyalı Milli Takımı'nın futbolcusu Elano Blumer, İstanbul'a geldi.

Brezilyalı futbolcu, kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel ile birlikte akşam saatlerinde geldiği İstanbul Atatürk Havalimanı'nda sarı-kırmızılı taraftarlarca coşkulu bir biçimde karşılandı.

Galatasaraylı çok sayıda taraftar Brezilyalı oyuncu lehine uzun süre tezahürat yaparken, yıldız oyuncuya sarı-kırmızılı renklerde çiçek verildi ve boynuna Galatasaray atkısı takıldı.

Elano'nun İstanbul'a gelişini çok sayıda medya mensubu da izlerken, taraftarların ilgisi nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı. Elano, havalimanından ayrılırken, yaşanan izdiham nedeniyle bir süre HAVAŞ'ın kent içindeki seferlerini yapan otobüsüne alınarak bekletildi. Bu sırada Brezilyalı futbolcu, taraftarların kendisine gösterdiği yoğun ilgiye el sallayarak karşılık verdi. Elano daha sonra, getirilen özel araçla Haldun Üstünel ile birlikte havalimanından ayrıldı.

Bu arada Galatasaraylı taraftarlar, transferin gerçekleşmesinde büyük emeği bulunan kulüp yönetim kurulu üyesi Üstünel'e de yoğun sevgi gösterilerinde bulundular ve 'En büyük transfer Haldun Üstünel' diye tempo tuttular.

Brezilyalı futbolcu, yarın sabah sağlık kontrollerinden geçtikten sonra, kendisini 4 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayacak sözleşmeye imza atacak.


15 yıl önce