Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor Futbolseverler birlikte maç izlemeyi özledi

Futbolseverler birlikte maç izlemeyi özledi

Araştırma şirketi Areda Survey, ocak ayı Sosyometre araştırma sonuçlarına göre Türk halkının yüzde 36,4’ünün salgın döneminde en çok arkadaşlarla bir arada maç izleyip, yorumlamayı özlediğini belirledi.

Haber Merkezi DHA
Futbolseverler birlikte maç izlemeyi özledi
'Dört Büyükler'

Areda Survey, futbolla ilgili araştırma yaptı. Şirket, 2 bin 486 kişinin katıldığı ocak ayı Sosyometre araştırmada Türk halkının yüzde 36,4 oranıyla en çok birlikte maç izleyip, skor yorumlamayı özlediğini, bu oranı ise yüzde 30,5 ile "stadyumda maç izlemek" cevabının takip ettiğini belirledi. Öte yandan katılımcıların yüzde 31,9’unun kendisini Galatasaraylı olarak tanımladığı, en çok beğenilen teknik adamın ise yüzde 33,6 oranı ile Fatih Terim olduğu görüldü.

Yüzde 31,9 Galatasaraylı

Türk halkının futbol algısını ele alan araştırmada "Hangi futbol takımını tutuyorsunuz" şeklinde yer alan soruya, yüzde 31,9 Galatasaray, yüzde 23,3 ile Fenerbahçe, yüzde 20,7 ile Beşiktaş, yüzde 5 oranında Trabzonspor cevabı verildi. Soruya katılımcıların yüzde 12,5’i hiçbiri cevabını verdi.

İlk üçte Terim, Yalçın ve Bulut var

Araştırmada, "Süper Lig'de ilk yarının en beğendiğiniz/başarılı bulduğunuz teknik direktörü kimdir?" sorusuna yüzde 33,6 ile ‘Fatih Terim cevabı verildi. Terim’i yüzde 27 ile Sergen Yalçın, yüzde 8,2 ile Erol Bulut, yüzde 6,8 ile Abdullah Avcı, yüzde 4,7 ile Ömer Erdoğan, yüzde 1,4 ile Çağdaş Atan izledi. İlgili soruya diğer yanıtı veren vatandaşların oranı ise yüzde 18,2 oldu.

"Omuz omuza mücadele istiyoruz"

Araştırmada, "İçinde bulunduğumuz pandemi dönemini düşündüğünüzde futbol ile ilgili en çok neyi özlediniz" sorusuna katılımcıların yüzde 36,4’ü arkadaşlarla bir araya gelip maç izlemeyi, sonuçları yorumlamayı (ev, vade vb. alanlarda) yanıtı verildi. Söz konusu soruya yüzde 30,5 stadyumda "maç izlemeyi özledik" cevabı verilirken, "takımımın formasıyla dolaşarak maç galibiyeti kutlamayı" yanıtı verenlerin oranı yüzde 9,4 oldu. İlgili soruya "yeniden transferleri canlı görmeyi" diyenlerin oranı ise 4.4 olurken "diğer" cevabı verenlerin oranı yüzde 19,2 olarak şekillendi.

Katılımcıların yüzde 50,2'si kadın

Araştırmaya katılan vatandaşların yüzde 50,2’si kadınlardan oluştu. En çok 35-44 yaş aralığındaki vatandaşların yer aldığı araştırmada eğitim durumunu lisans olarak tanımlayanların oranı yüzde 18,7 oldu.

Rıdvan Dilmen şampiyonluk yarışındaki favorisini açıkladı
SPOR
Rıdvan Dilmen şampiyonluk yarışındaki favorisini açıkladı


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.