|

Halil Altıntop imzayı attı

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Augsburg'un, Türk futbolcu Halil Altıntop'un sözleşmesini 2 yıl uzatıldığı bildirildi.

Yeni Şafak
22:56 - 2/05/2015 Cumartesi
Güncelleme: 22:58 - 2/05/2015 Cumartesi
AA
Spor

Alman kulübü, Halil Altıntop'un sözleşmesini 2017'nin haziran ayı sonuna kadar uzattığını açıkladı.Açıklamaya göre, Halil Altıntop'un yanı sıra kaleci Alexander Manninger'in sözleşmesi 30 Haziran 2016 tarihine, 2016'ya kadar kontratı olan kaptan Paul Verhaegh'ın sözleşmesi de 2018'e kadar uzatıldı.Görüşlerine yer verilen Augsburg Kulübü'nün üst yöneticisi (CEO) Stefan Reuter, üç oyuncunun da sadece saha içinde değil saha dışında da önemli futbolcular olduğunu vurgulayarak, oyuncuların Augsburg ile yola devam edecekleri için mutlu olduğunu ifade etti. Halil Altıntop da yeniden Bundesliga'da oynama fırsatı verdiği için Augsburg'un bir şans olduğunu belirterek, bu kadar başarılı olacaklarını çok az kişinin tahmin ettiğini söyledi.28 maçta 3 gol attı

Sözleşmeyi uzatmada Reuter ve teknik direktör Markus Weinzierl'in uzun süre kulüpte kalmalarının etkisi olduğunu belirten tecrübeli futbolcu, gelecek yıllarda da bu başarılı yola devam edileceği için mutlu olduğunu kaydetti.


2013'te Trabzonspor'dan Augsburg'a transfer olan Halil Altıntop, bu sezon oynadığı 28 maçta 3 gol, geçen sezon ise 34 maçta 10 atmıştı.Augsburg, bu sezon puan cetvelinde 43 puanla 6. sırada yer alıyor.

#Augsburg
#Halil Altıntop
#sözleşme
#Bundesliga
#Futbol
9 yıl önce
default-profile-img